Garso slopintuvai


Filtruoti
Rūšiuoti pagal:

Jau pats pavadinimas nemažai išduoda apie tokių ortakių specifines ypatybes. Dėl kurių jie tampa praktiškai nepralaidūs garsams. Kas iš pirmo žvilgsnio gali neatrodyti taip svarbu, tačiau iš tikrųjų tokia jų savybė yra labai reikšminga. Bent jau tam tikrais atvejais. Kadangi neizoliuotais ortakiais garsas sklinda labai gerai.

Todėl jis gali būti girdimas net ir kitose patalpose, nepriklausomai nuo jų izoliacijos. Tuo tarpu tokie patobulinti ortakiai neleidžia garso bangoms sklisti taip gerai ir sumažina bendrą triukšmą visose patalpose. Kas bus pakankamai svarbu bei naudinga tiek namuose, tiek ir praktiškai bet kuriame kitame pastate. Taip pat tokia papildoma izoliacija apsaugo ne tik nuo garso sklidimo, tačiau ji gali padėti sumažinti ir šilumos nuostolius. Kas yra ne ką mažiau svarbus aspektas norint, jog tokia sistema funkcionuotų maksimaliai efektyviai.

 

Kiek kainuoja vėdinimo sistemos įsirengimas?

 

Tai daugeliui aktualus klausimas, kadangi dabar naujai statomi būstai pasižymi ypatingu sandarumu. Kurio reikia norint išvengti šilumos nuostolių bei atitikti aukščiausias energetines klases. Tiesa, tokiu atveju ir oro cirkuliacija natūraliai sumažėja. Aišku, šiltuoju metų laiku gal tai ir nebus labai aktualu. Tačiau žiemos metu lango atidaryti ir taip prasivėdinti jau nepavyks. Tad tenka pasirūpinti šią funkciją atliekančia sistema. O tuomet reikalingas ne tik pagrindinis įrenginys, bet ir garso slopintuvai arba įprasti standartiniai ortakiai. Taigi, galima sakyti, kad ir kaina susideda iš dviejų dalių. Pačio rekuperatoriaus ir likusių sistemos komponentų. Kurių kiekis labai priklauso nuo kiekvieno būsto ypatybių. Todėl ir tikslią kainą įvardinti būtų labai sudėtinga. Kadangi ji gali svyruoti nuo maždaug tūkstančio Eurų iki kelių tūkstančių. Priklausomai nuo konkrečių pasirinkimų. Bet nepaisant to ši sistema yra labai svarbi bei naudinga kiekvienam būstui.

 

Kokie yra pagrindiniai šių gaminių parametrai?

 

Nors jie naudojami tam pačiam tikslui, tačiau kiekvieną kartą jų parametrai gali kažkiek skirtis. Garso slopintuvai dažniausiai skiriasi viena ir pačia pagrindine ypatybe, tai būtų jų skersmuo. Kuris dažniausiai svyruoja nuo 125 mm iki 180 mm, bent jau tokie variantai naudojami standartiniais atvejais. Aišku, pasirinkimas šioje vietoje priklausys nuo visos oro skirstymo sistemos bei vėdinamų patalpų dydžio. Priklausomai nuo skersmens kažkiek gali skirtis ir šio gaminio svoris. Tačiau kažkokios didesnės įtakos jis tikrai neturės. Kadangi tokie ortakiai yra pakankamai lengvi, todėl ir montuojant juos ypatingų sprendimų ieškoti tikrai neteks. Lygiai kaip ir dėl kitos jų savybės – lankstumo. Kas gerokai palengvina montavimo darbus ir suteikia galimybę nesudėtingai išvedžioti visą sistemą prisitaikant juo prie pačių patalpų ypatybių. Todėl daugiausiai dėmesio reiktų skirti būtent skersmeniui.