Infraraudonųjų spindulių šildytuvai


Filtruoti
Rūšiuoti pagal:

Filtruoti
Gamintojas
Kaina
Iki
Gamintojo šalis
Nominali galia (kW):
Paskirtis:

Tai viena iš moderniausių technologijų naudojamų šildymui. Jie veikia infraraudonųjų spindulių pagalba. Kurie yra visiškai nematomi, bet leidžia ne tik sušildyti patalpą, bet ir patį žmogaus organizmą. Todėl neretai toks variantas pasirenkamas didelėms patalpoms.

Tai būtų įvairios įstaigos arba koncertų salės, kur yra pakankamai nemažas žmonių srautas. Be to, tokios patalpos neretai nebūna pastoviai šildomos, ypač kai jose nieko nevyksta. Kadangi išlaikyti pastovią temperatūra dideliame plote reikia gana nemažai energijos resursų, kurie kainuoja. O išlaidauti be tikslo nenori niekas. Tuomet tokia technologija gali užtikrinti reikiamą šilumos kiekį per pakankamai trumpą laiką. Todėl gali būti naudojama labai tikslingai ir tik esant poreikiui. O nuolatos palaikyti vidutinišką šilumą gali padėti ir kiti tradiciniai įrenginiai. Kurie savo efektyvumu nusileidžia moderniausiems sprendimams.

 

Ar verta investuoti į modernius šildymo sprendimus?

 

Praktiškai bet kurioje srityje galima rinktis tarp moderniausių variantų ir tradicinių. Kadangi pastarųjų kaina beveik visuomet bus žemesnė, o dėl jų veikimo niuansų bei patikimumo kils mažiau abejonių. Nes tai dažniausiai jau bus laiko patikrintos bei išbandytos technologijos. Priešingai, negu inovatyvūs sprendimai, kurie kartais gali pasirodyti netgi visai negirdėti. Tačiau praktiškai visuomet jie turės kažkokių privalumų arba papildomą funkcionalumą. Renkantis šildymo variantą taip pat galime rasti daugybę modernių variantų. Vieni iš tokių būtų IR šildytuvai, kurie rinkoje nėra visiška naujiena, kadangi jau naudojama kurį laiką. Gal kiek rečiau jie pasirenkami gyvenamosioms patalpoms šildyti, tačiau įvairios įmonės ir įstaigos bei žmonių traukos vietos tokį variantą labai mėgsta ir vertina. Kadangi jis pasižymi labai efektyviu ir netgi tikslingu šildymu. Dėl savo veikimo principo šildomas ne oras, o aplink esantys daiktai. O tai leidžia pasiekti norimą šilumą su mažesnėmis sąnaudomis.

 

Kaip veikia IR šildytuvai?

 

Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai labai sudėtinga technologija, tačiau tokio įrenginio veikimo principas gana paprastas. Pagrindinis komponentas, kurio dėka ir sukuriama šiluma yra infraraudonieji spinduliai. Ir jau visos tokio šildymo savybės remiasi į jų išskirtinumą. Kadangi jie tiesiogiai į orą neišskirią šilumos. Priešingai, negu visi likusieji šildymo būdai ir įrenginiai. Šiuo atveju šiluma yra perduodama į aplink esančius daiktus, sienas, grindis, lubas. O tai leidžia šildytis gerokai efektyviau ir turėti mažesnį šilumos nuostolį. Todėl ir toks būdas laikomas vienu iš ekonomiškiausių, kuris pasižymi dideliu efektyvumu. Tai leidžia ir papildomai sutaupyti net iki keliasdešimties procentų, lyginant su kitomis šildymo alternatyvomis. Ir tuo, kiek energijos reikia joms, kad būtų pasiekta identiška temperatūra patalpoje. Be to, toks įrenginys nenaudoja kažkokio išskirtinio kuro, o jo veikimui reikia tik elektros energijos.


Skaitykite 22C tinklaraštyje