Universalios akumuliacinės talpos šildymo sistemai


Filtruoti
Rūšiuoti pagal:

Filtruoti
Gamintojas
Kaina
Iki
Gamintojo šalis
Flanšas
Galimas šilumos šaltinių skaičius
Vandens talpa (l):

Daugelis išgirdęs šio įrenginio pavadinimą gali nustebti, kadangi tikrai ne kiekvienas yra su juo susidūręs. Netgi ne kiekvienas yra ir apie jį girdėjęs. Nors įprastas būsto šildymas gali būti pakankamai žinoma sritis. Tačiau paskutiniu metu tokie šildymo sistemos įrenginiai tampa vis žinomesni. Ir tikrai ne atsitiktinai.

Kadangi jie pasirenkami vis dažniau dėl savo privalumų. Nors tiesiogiai šilumos jie ir negeneruoja, tačiau jie pasitarnauja tam, kad ji būtų išlaikyta kaip įmanoma ilgiau. Gali kilti klausimas, kam to reikia? Viskas labai paprasta. Kadangi šildymo sistema neretai sugeneruoja pernelyg daug šilumos, kuri kitu atveju paprasčiausiai būtų prarandama. Taip pat jos generavimas ne visuomet tiesiogiai susijęs su poreikiu. Tad šis įrenginys tokią perteklinę šilumą gali tarsi pasaugoti. Ir tuomet ji bus panaudojama, kai atsiras realus poreikis. Net jeigu tuo metu šildymo katilas ir visai neveiks. Nes to paprasčiausiai nereikės.

 

Ar šie įrenginiai tiks bet kokios rūšies šildymui?

 

Tai irgi labai aktualu, kadangi šildymui naudojami patys įvairiausi ir labai skirtingi įrenginiai. Kurie generuoja šilumą pasitelkdami pačius įvairiausius energijos šaltinius. Pradedant nuo tradicinio kieto kuro ir baigiant vis populiaresniais tampančia elektra ar dujomis. Tačiau nepriklausomai nuo to universalios akumuliacinės talpos šildymo sistemai tiks visais atvejais. Kadangi jos gali būti sėkmingai prijungtos prie įvairių katilų. Aišku, tam prireiks specialių priedų ir kartais individualaus sprendimo, tačiau tai tikrai nesukels didesnių problemų. O tuo pačiu leis džiaugtis visais šio įrenginio teikiamais privalumais. Kas ne tik apims efektyvesnį šildymą, bet kartu tausos ir katilą. Kadangi jis neturės veikti kiekvieną kartą, kai prireiks kad ir nedidelio kiekio šilumos. Ir būtent dėl to tokie įrenginiai taip vertinami.

 

Kaip pasirinkti tinkamiausią variantą?

 

Nors tai pakankamai specifinis įrenginys, tačiau jo pasirinkimas neturėtų būti sudėtingas. Nors šių gaminių įvairovė tikrai nemaža. Tačiau renkantis svarbiausia bus universalios akumuliacinės talpos šildymo sistemai techniniai parametrai. Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį ir į turimą katilą. Pagal jo galingumą galima atitinkamai pasirinkti ir šį įrenginį. Skaičiuojama, jog 20 – 50 litrų talpa atitinka maždaug 1 kw katilo galingumo. Todėl pakankamai nesunkiai galima apsiskaičiuoti, kokios talpos reikės konkrečiu atveju. Aišku, jos dydis dar gali priklausyti ir nuo būsto ploto. Kuo jis didesnis, tuo atitinkamai ir įrenginys turėtų būti talpesnis. Tai leis sukaupti bei išsaugoti atitinkamai didesnį kiekį šilumos. Bei tokiu būdu užtikrinti, kad šildymas būtų dar efektyvesnis, o katilas neturėtų veikti, kai tai nėra būtina. Taigi, pasirinkimas tikrai nėra sunkus, o susidūrus su kažkokiais neaiškumais visuomet galima pasikonsultuoti su šioje srityje dirbančiais specialistais.


Skaitykite 22C tinklaraštyje