Kombinuoti vandens šildytuvai saulės kolektoriams


Filtruoti
Rūšiuoti pagal:

Filtruoti
Gamintojas
Kaina
Iki
Gamintojo šalis
Energetinė klasė:
Galimi šilumos šaltiniai
Montavimo pozicija
Montavimo tipas:
Vandens talpa (l):

Tai vienas iš ekologiškiausių būdų vandens šildymui. Kadangi naudojami vien tik atsinaujinantys energijos šaltiniai ir nesusidaro pašalinių kenksmingų medžiagų. Taip pat šis būdas yra palyginti nebrangus. Žinoma, prieš tai investavus atitinkamai į tokį įrenginį.

Kurio pradinė kaina gali pasirodyti ir pakankamai nemaža. Tačiau vien dėl šios priežasties tikrai nereikėtų skubėti atmesti tokio varianto. Kadangi ilgalaikėje perspektyvoje jis turėtų atsipirkti ir vėliau užtikrinti minimalias sąnaudas šildymui. Todėl galima sakyti, kad tai yra savotiška investicija. Kuri reikalauja didesnės sumos, negu kai kurie paprasčiausi šildymo įrenginiai. Tačiau lyginant su moderniai variantais, tai kaina abiem atvejais turėtų būti pakankamai panaši. Be to, tokį gaminį galima įsigyti ir sumontuoti jau prie turimos šildymo sistemos. Taip ją padarant modernesne bei sumažinant bendras išlaidas šaltuoju metų laiku.

 

Ekologiškiausi šildymo būdui

 

Čia reikėtų išskirti tuos, kurie į aplinką neišmeta kenksmingų medžiagų ir tuo pačiu metu naudoja atsinaujinančius energijos šaltinius. Dažniausiai tai bus pakankamai modernūs įrenginiai. Vienas iš tokių būtų saulės kolektoriai, kurie gali būti panaudojami ne tik elektros energijos gamybai, bet ir tiesioginiam šildymui. Tokiu atveju iš saulės gauta energija iškart verčiama į šilumą, kuri sušildo į įrenginį atitekantį vandenį. Žinoma, naudojant elektrinius įrenginius ir jiems gaunant energiją iš saulės taip pat galime užtikrinti ekologišką šildymą. Kitas variantas yra pasinaudoti žemėje slypinčia šiluma. Geriausias toks pavyzdys būtų geoterminis šildymas. Tačiau mūsų klimatui tai nėra pats tinkamiausias sprendimas, nors kitose šalyse jis ypač populiarus. Be to, tai gana sudėtinga ir pakankamai nepigi sistema. Todėl tikrai ne visi nori ją rinktis ir investuoti tokią sumą pinigų. Tai bene visi pagrindiniai aplinkai draugiški būdai, kuriais galima šildytis. Tačiau tokių įrenginių yra gerokai daugiau. Vien elektros energiją naudojančių gaminių gali būti labai skirtingų.

 

Saulės kolektoriai ir jų panaudojimo galimybės

 

Daugumai žmonių šie įrenginiai asocijuojasi su elektros energijos gamyba. Tačiau tai tikrai ne vienintelė funkciją, kurią jie gali atlikti. Kadangi ne ką rečiau jie naudojami vandens šildymui. Kas turi ir papildomą privalumą – nereikia kaupti ir kažkur sandėliuoti elektros, kuomet ji nenaudojama. Ir tokiais atvejais susidaro jos perteklius. Šiuo atveju visa energija yra skirta būtent vandens šildymui. Tačiau tas gali būti naudinga ne tik žiemos metu. Kuomet tenka rūpintis namų šiluma. Kadangi ir vasaromis naudojamas šiltas vanduo buitiniams tikslams. Be to, kai kurie žmonės įsirengia baseinus. Juose taip pat gali būti naudojamas pašildytas vanduo. O tą užtikrinti gali būtent saulės energija, kurios didžiausias kiekis susidaro būtent saulėtomis vasaros dienomis.