Kaminai ir įdėklai


Filtruoti
Rūšiuoti pagal:

Filtruoti
Gamintojas
Kaina
Iki
Gamintojo šalis
Maks. darbinė temperatūra (℃):
Medžiaga:

Tai yra neatsiejamos praktiškai kiekvienos šildymo sistemos dalys. Ypač jeigu generuojant šilumą yra deginamas kietas kurias, kurio degimo produktus vėliau reikia pašalinti. Ir nors pradžioje toks įrenginys kaip kaminas gali pasirodyti labai paprastas, tačiau jam reikės skirti nemažai dėmesio.

Kadangi tai nėra vien tik anga, pro kurią savaime išeina dūmai. Žinoma, primityviai ją galima būtų taip apibūdinti, tačiau realiai viskas gerokai sudėtingiau. Kadangi reikia atsižvelgti ir į specifinius niuansus norint kartu neprarasti šilumos. Todėl neretai viduje kamino ir yra naudojami specialūs įdėklai, kurie geroka palengvina ir montavimo darbus ties susikirtimais bei kampais. Kur paprastai pagaminti lenktas formas būtų pakankamai sudėtinga. O šiuo atveju užtenka tik pasirinkti reikiamus perėjimus ar išsišakojimus ir juos sujungti tarpusavyje. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į aplink esančias izoliacines medžiagas, jos turėtų būti atsparios karščiui ir nedegios.

 

Kokios yra pagrindinės kamino dalys?

 

Ir nors daugeliui tai yra vientisas darinys, tačiau gana nesunkiai galima išskirti ir konkrečias jo dalis. Tas ypač būdinga šiuolaikiniams kaminams, kuriuose yra pakankamai nemažai įvairių komponentų. Todėl viskas yra skirstoma į viršutinę bei apatinę dalį. Aišku, kaminai ir įdėklai bus naudojami kiekvienoje iš jų, tačiau konstrukcijos kažkiek skirsis. Viršus dažniausiai užsibaigia stogeliu. Kuris ne tik atlieka apsauginę funkciją nuo kritulių patekimo, tačiau ir tarnauja kaip dekoratyvinis elementas. O tuo tarpu apačia pasibaigia padu. Bendrai visas įrenginys sudarytas ir tarpusavyje sujungtų įdėklų, kurie iš išorės yra izoliuoti. To reikia norint sumažinti šilumos nuostolius. Ir nors šiuolaikinėmis technologijomis galima sukurti praktiškai bet kokius nuolydžiu. Tačiau kaminų dalių jungtys dažniausiai būna devyniasdešimties bei keturiasdešimt penkių laipsnių. Kadangi būtent tokie kampai yra universaliausi.

 

Kaminai ir įdėklai ar galima juos sumontuoti savarankiškai?

 

Yra dalis žmonių, kuriems buitinius statybų bei montavimo darbus noriai atlieka patys. Kadangi šios sritys jiems nėra svetimos, o kartu tai leidžia ir kažkiek sutaupyti. Žinoma, turint reikiamų žinių bei patirties galima atlikti praktiškai bet kokį darbą, tad ne išimtis bus ir toks variantas. Tačiau čia galima išskirti du etapus. Vienas iš jų būtų kamino statyba, o kitas jau šildymo įrenginio prijungimas bei įdėklų sumontavimas. Todėl pirmasis darbas neretai patikimas namą statantiems žmonėms, o antruoju jau galima pasirūpinti ir savarankiškai. Žinoma, kaminas yra gana specifinis įrenginys, kuris reikalauja žinių dar ir dėl saugumo. Kadangi neteisingai kažką sujungus arba padarius gali kilti realaus pavojaus rizika. Todėl, jeigu yra abejonių, visuomet geriau darbą patikėti profesionalams arba bent jau su jais pasikonsultuoti. Tačiau, jeigu ši sritis yra žinoma, tikrai galima viską atlikti ir patiems.


Skaitykite 22C tinklaraštyje


Kaminai ir kaminų įdėklai

Kaminais pas mus paprastai vadinami iš šamotinių plytų sumūryti dūmų išmetimo kanalai, o kamino įdėklas arba dūmtraukis  – dūmų kanalas iš kitos medžiagos talpinamas kamino viduje.

Skaityti daugiau…