Kaminai ir įdėklai dujiniams katilams


Filtruoti
Rūšiuoti pagal:

Jiems skirti kaminai bei dūmtraukiai yra gerokai paprastesni, negu kad įrenginiams naudojantiems kietą kurą. Kadangi dujų degimo temperatūra yra žemesnė, todėl ir ypatingo atsparumo karščiui šiuo atveju nereikės. O su tuo bus susiję ir daugiau techninių niuansų, kurie tokiu atveju nebus tokie sudėtingi.

Todėl ir atitinkami įrenginiai gali būti pagaminti netgi iš plastiko. Kas gali būti sunkiai įsivaizduojama naudojant kieto kuro katilus. Kadangi jų veikimo metu tokie komponentai paprasčiausiai išsilydytų. Be to, reikia užtikrinti ir gerą izoliaciją, jog nebūtų prarandama šiluma, kurios kamine susikaupia pakankamai nemažai. O deginant dujas tai nėra taip svarbu, kadangi ten nėra aukštos temperatūros. Todėl ir šilumos nuostoliai gali būti itin maži, dėl kurių neverta naudoti kažkokios sandaresnės bei labiau izoliuotos konstrukcijos. Tuo labiau, kad plastikas ir jo gaminių elementai gali užtikrinti itin aukštą sandarumą.

 

Kuo ypatingi dujiniai šildymo įrenginiai?

 

Pirmiausia, tai gana išskirtinė yra jų naudojama žaliava šilumai generuoti. Ir nors dujos nėra retenybė, tačiau tikrai tai nėra pagrindinis elementas naudojamas namams šildyti. Nepaisant to, šis variantas turi nemažai privalumų lyginant jį su kitomis alternatyvomis. Kadangi dujiniams katilams nereikalingi tokie karščiui atsparūs kaminai kaip kitą kurą naudojantiems įrenginiams. Kur pasiekiama itin aukšta degimo temperatūra. Todėl ir montavimo darbai bei pačios medžiagos šiuo atveju kainuos pigiau. Be to, dujos yra aplinkai draugiška žaliava, kadangi degimo metu nesusidaro kenksmingos medžiagos. Žinoma, pats kuras yra iškastinis, tad jo negalima priskirti prie atsinaujinančių energijos šaltinių. Nors pastaruoju metu yra technologijų leidžiančių sukurti dujas šildymui. Be to, tokie įrenginiai yra pilnai automatizuoti, todėl nereikės rūpintis labai dažnu kuro papildymu. Taip pat galima išvengti ir temperatūrų svyravimo, kadangi automatinės technologijos pasižymi ypatingu tikslumu. Kas leidžia pasiekti itin aukšta įrenginio efektyvumą.

 

Ar brangūs kaminai dujiniams katilams?

 

Žinoma, jie bus kitokie, negu kad naudojami įrenginiams, kurie šilumą generuoja degindami kietą kurą. Tačiau praktiškai kiekvienu atveju kaminas turi būti derinamas prie turimo arba planuojamo įrenginio ir jo naudojamos žaliavos. Kuo aukštesnė jos degimo temperatūra, tuo atitinkamai reikės patvaresnio ir kamino, kuris gebėtų ją atlaikyti. O kadangi dujos pasižymi pakankami žema temperatūra, todėl degimo produktams pašalinti gali būti naudojamos ir gana paprastos medžiagos. Todėl šiam tikslui puikiai tiks ir plastikiniai komponentai. Kurių kaina bus gerokai žemesnė lyginant su kitomis metalinėmis arba keramikinėmis alternatyvomis. Tad ir pats kaminas kainuos žymiai pigiau dujiniam katilui. Be to, jo įrengimas taip pat yra vienas iš paprasčiausių. O tai leidžia papildomai sutaupyti montavimo darbams, kuriuos taip pat galima įskaičiuoti į bendrą kainą.


Skaitykite 22C tinklaraštyje


Kaminai ir kaminų įdėklai

Kaminais pas mus paprastai vadinami iš šamotinių plytų sumūryti dūmų išmetimo kanalai, o kamino įdėklas arba dūmtraukis  – dūmų kanalas iš kitos medžiagos talpinamas kamino viduje.

Skaityti daugiau…