Granuliniai katilų degikliai


Filtruoti
Rūšiuoti pagal:

Filtruoti
Gamintojas
Kaina
Iki
Gamintojo šalis
Kuro bunkerio talpa (l):
Nominali galia (kW):
Šildomas plotas (m²):
Iki

Nebus labai sudėtinga nuspėti, kokiems įrenginiams skirti šie komponentai. Kadangi jau ir pats pavadinimas išduoda, jog šiluma išgauti yra naudojamas kietas kuras. O jeigu dar tiksliau, tai granulės, kurios paskutiniu metu yra vienas iš populiariausių variantų.

Ir tikrai ne be priežasties, kadangi jos išskiria pakankamai daug šilumos. Be to, jų gamybai gali būti sunaudojama medžio žaliava, kuri kitų panaudojimo variantų praktiškai neturi. Todėl ir jos kaina yra pakankamai nedidelė. O tai leidžia pagaminti produktą, kuris puikiai tiktų šildymui, tačiau pasižymėtų konkurencinga kaina. Kuri tikrai bus žemesnė, negu kad kainuotų, pavyzdžiui, malkos. Kurios taip pat dažnai naudojamos kaip šildymo žaliava. Aišku, tam yra ir kitų priežasčių. Kadangi gali žmonių turi nuosavos medienos, todėl ji yra tiesiog parankesnis variantas. Negu kad papildomai investuoti į granules.

 

Kodėl kieto kuro katilai tokie populiarūs?

 

Toks klausimas gali kilti tikrai ne vienam, ypač kai rinkoje yra daugybė kitų alternatyvų. Ir jos neretu atveju pasižymi gerokai didesniu efektyvumu bei modernesnėmis technologijomis. Tačiau žmonės vis tiek renkasi tradicinį variantą. Jo populiarumą gali parodyti ir granuliniai degikliai bei jų paklausa, kuri nė kiek nemažėja ir netgi padidėjo paskutiniu laiku. Ir nors iš esmės granulės yra tas pats medis, tačiau toks variantas rinkoje atsirado ne taip jau ir seniai. Lyginant su pačia kieto kuro katilų technologija. O viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl jie tokie populiarūs yra nedidelė įrenginių kaina ir lengvai prieinamos žaliavos. Kurios naudojamos šildymui. Kadangi visi kiti variantai neretai reikalauja daug didesnės pradinės investicijos į įrengimus. Todėl iškart skirti gana nemažą sumą gali tikrai ne visi. Aišku, apsisprendimui įtakos turi dar ir kiekvieno asmeniniai niuansai.

 

Kuo pasižymi modernūs granuliniai degikliai?

 

Aišku, savo funkciją atlieka tiek ir senesni variantai, tiek ir patys naujausi. Tačiau pagrindinis jų išskirtinumas yra itin aukštas efektyvumas. Kas leidžia pasiekti maksimalų šilumos panaudojimą. Tą puikiai gali iliustruoti ir viso įrenginio naudingumo koeficientas. Kuo jis aukštesnis, tuo atitinkamai šilumos nuostolis bus mažesnis. Tačiau tai ne vienintelis naujoviško įrenginio privalumas. Kadangi jis gali užtikrinti ir tai, kad degimo metu susidarytų mažiau pašalinių produktų. Taip pat kad išsiskirtų mažiau dūmų. Kas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti ne tokie reikšmingi dalykai. Bet visumoje jie yra pakankamai svarbūs. Kadangi bet koks pašalinių produktų susidarymas rodo, jog kuras buvo ne maksimaliai išnaudotas. Todėl dalis jo turimos energijos virto ne šiluma, tačiau kažkuo kitu. Būtent tokių situacijų stengiamasi išvengti arba pašalinių produktų kiekį padaryti minimaliu kuriant naujus įrenginius. Ne išimtis ir degiklis, kuris yra vienas iš svarbiausių komponentų.


Skaitykite 22C tinklaraštyje