Akumuliacinės talpos buitiniam vandeniui


Filtruoti
Rūšiuoti pagal:

Filtruoti
Gamintojas
Kaina
Iki
Gamintojo šalis
Flanšas
Vandens talpa (l):

Daugeliui individualiųjų namų gyventojų, o kartais net ir gyvenantiems butuose, tenka savarankiškai pasirūpinti šiltu vandeniu. Kas tikrai nėra problema, kadangi jau ilgą laiką šiam tikslui naudojami specialūs įrenginiai – boileriai. Jie elektros pagalba sušildo vandenį, kurį prireikus galima naudoti.

Ir nors toks variantas praktiškai bei nekeliantis didesnių problemų, šiomis dienomis yra ir modernesnių alternatyvų. Iš kurių ryškiausia būtų tokie įrenginiai. Jie vandeniui šildyti panaudoja pagrindinio šildymo įrenginio sugeneruojamą šilumą. Kurios reikia norint, jog namuose nebūtų šalta. Kas aktualu šaltuoju metų laiku nuo rudens iki pavasario. O tai reiškia, kad didžiąją laiko dalį. Taigi, dalis sugeneruotos šilumos nėra panaudojama tiesioginiam tikslui, todėl ji būtų paprasčiausiai prarasta. O šiuo atveju ji gali pasitarnauti norint sušildyti buitinį vandenį be kažkokių papildomų resursų. Kas leidžia sutaupyti ir efektyviau išnaudoti turimus įrenginius.

 

Kokie pagrindiniai jų parametrai?

 

Renkantis ir ieškant geriausio varianto tai tikrai bus aktualu. Kadangi akumuliacinės talpos buitiniam vandeniui dažniausiai tuo ir skirsis – savo techniniais parametrais. Iš kurių pats svarbiausias bus jų talpa. Aišku, šioje vietoje pasirinkti tikrai nebus sudėtinga. Tik svarbu būtų atsižvelgti į turimo šildymo įrenginio galingumą ir asmeninius poreikius. Tuo labiau, kad ir talpos diapazonas tikrai platus: nuo kelių šimtų iki netgi kelių tūkstančių litrų. Taip pat tokie įrenginiai gali turėti ir skirtingą veikimo principą, nuo kurio priklauso šilto vandens pasiskirstymas ir šilumos išlaikymo mechanizmas. Bet renkantis šis aspektas gali ir nebūti toks svarbus. Ypač, jeigu prieš tai pasidomėsite visais kitais konkrečių modelių skirtumais. O taip pat galima pasikonsultuoti ir su šioje srityje dirbančiais specialistais. Kadangi tai yra pakankamai inovatyvus bei rinkoje naujas produktas. Nors jis sparčiai populiarėja.

 

Ar sudėtingas jų pajungimas?

 

Tai nėra autonomiškai funkcionuojantys įrenginiai. Todėl jie turėtų pirmiausiai būti derinami jau prie esamos šildymo sistemos. Nors šioje vietoje problemų neturėtų kilti. Kadangi  akumuliacinės talpos buitiniam vandeniui gali tikti prie praktiškai bet kurio iš jų. Ir visai nesvarbu netgi tai, iš ko gaunama energija šilumai generuoti. Nors dažniausiai tai būna kietas kuras, dujos arba elektra. Aišku, tiek kiekvienas įrenginys, tiek ir kiekviena sistema yra skirtinga. Todėl ir pajungimas kiekvienu atveju gali kažkiek skirtis. Lygiai kaip ir tam naudojamos detalės bei kiti papildomi įrenginiai. Tačiau visa tai galima atrasti bei įsigyti vienoje vietoje. Todėl kažkokių papildomų problemų dėl to neturėtų kilti. Aišku, šiuos darbus atlikti savarankiškai galbūt ir nepavyks. Ypač, jeigu neturite pakankamai žinių bei patirties tokioje srityje. Tačiau patyrusiems meistrams tai tikrai nebus sunki užduotis. Todėl galima drąsiai papildyti bei patobulinti savo namus.


Skaitykite 22C tinklaraštyje