Vandens šildytuvai


Filtruoti
Rūšiuoti pagal:

Filtruoti
Gamintojas
Kaina
Iki
Gamintojo šalis
Energetinė klasė:
Galimi šilumos šaltiniai
Montavimo pozicija
Montavimo tipas:
Vandens talpa (l):

Tai gali būti patys įvairiausi įrenginiai, kurie savo funkciją atlieka naudodami skirtingus energijos šaltinius. Be to, labai skirtis gali ir pats šildymo principas bei būdas. Kadangi yra labai skirtingų technologijų, kurios visos veikia pakankamai efektyviai.

Todėl neretai ir pasirinkimas žmonių būna labai individualus. Kiekvienas remiasi savo patirtimi, žiniomis bei asmeniniais vertinimo kriterijais. Aišku, neretai tenka atsižvelgti ir į techninius niuansus, kadangi kiekvienam atvejui skirtingas įrenginys gali būti vis kitoks. Lygiai taip pat gali skirtis ir namų bei asmeniniai žmogaus poreikiai. Be to, neretai renkantis atsižvelgiama į kainą. Kadangi praktiškai visi nori sutaupyti ir nėra linkę išlaidauti. Ypač jeigu rinkoje yra pakankamai kokybiškų bei savo funkciją atliekančių daiktų.

 

Kokį įrenginį pasirinkti vandens šildymui?

 

Jeigu gyvenate daugiabutyje arba esate prisijungę prie centralizuoto karšto vandens tiekimo, tuomet toks klausimas gal ir nebus labai aktualus. Tačiau visais kitais atvejais teks bent kartą pasirinkti atitinkamą funkciją atliekantį įrenginį. O tuo tarpu vandens šildytuvai gali būti patys įvairiausi. Aišku, vienas iš primityviausių, bet vis dar pakankamai populiarus yra boileris. Kuriame ne tik šildomas, bet kaupiamas vanduo. Tokiu principu veikia nemaža dalis ir kitų gaminių. Tačiau yra ir tokių, kurie nekaupia vandens. Ir jį sušildo tik tuomet, kai atsiranda jo poreikis. Taip galima namuose sutaupyti pakankamai nemažai erdvės. Ypač jeigu būstas nėra didelis. Tačiau toks variantas pasižymės ne itin pigia eksploatacija. Todėl jeigu karšo vandens poreikis yra nemažas, visai verta paieškoti alternatyvų. Jomis gali tapti ir specialūs įrenginiai, kurie leidžia išnaudoti pagrindinės šildymo sistemos generuojamą šilumą. Toks variantas būtų vienas iš pigiausių, tačiau jo panaudojimas bus apribotas ir galimas tik šaltuoju metų laiku.

 

Pagal ką skirstomi vandens šildytuvai?

 

Ir nors jie visi atlieką ta pačią funkciją, tačiau neretai yra išskiriami net keli jų tipai. Aišku, pirmiausiai galima skirti pagal tai, koks energijos šaltinis naudojamas įrenginiams veikti. Tačiau čia variantų nebus labai daug, kadangi praktiškai visi veikia naudodami elektros energiją. Ir tik kai kuriais atvejais yra naudojami dujiniai bei turintys mišrų veikimo principą. Bet pastarieji nėra tokie populiarūs ir dažni. Dar visi jie gali būti suskirstomi pagal tai, kokiu būdu ir kaip greitai yra sušildomas vanduo. Čia išskirtinis dėmesys tenka momentiniam įrenginiams, kuriems greičiu prilygti gali nedaug kas. Bet ir atitinkamai energijos sąnaudos tokiu būdu kaitinant vandenį gali būti pakankamai nemažos. Todėl šioje vietoje tenka įsivertinti, kuris aspektas yra svarbesnis. Dar jie klasifikuojami ir pagal dydį, tačiau čia jau labai abstraktus bei subjektyvus vertinimo kriterijus. Kuris kiekvieno gali būti suvokiamas labai individualiai.


Skaitykite 22C tinklaraštyje