Dvisieniai dūmtraukiai


Filtruoti
Rūšiuoti pagal:

Filtruoti
Gamintojas
Kaina
Iki
Gamintojo šalis
Maks. darbinė temperatūra (℃):
Medžiaga:

Jie dažniausiai naudojami ir tarnauja kaip kaminai, kur nėra mūrinės alternatyvos. Todėl gali būti nesunkiai įrengiami jau ir pastatytame bei gyvenamame name. Dažniausiai jie nuo šildymo įrenginio išeina tiesiai į išorę, tačiau gali būti sumontuoti ir namo viduje.

Nors pastarasis variantas tikrai nėra labai populiarus dėl gana akivaizdžios priežasties. Pirmiausia, papildomas įrenginys viduje užimtų vietos. Todėl esant galimybei tikrai vertą ją pataupyti ir panaudoti savo reikmėms. Be to, kaminui esant lauke kažkiek sumažėja bendra gaisro ir apsinuodijimo dūmais rizika. Kadangi gana greitai nuodingos medžiagos yra pašalinamos iš namo vidaus. O lauke jos jau realaus pavojaus žmogui nekelia. Taip pat ir įrengimo darbai išorėje dažniausiai bus daug paprastesni, negu kad viduje. Todėl ir pastarasis variantas pasirenkamas gerokai rečiau.

 

Ar verta atnaujinti seną kaminą?

 

Kiekvieną atvejį reikėtų vertinti individualiai, tačiau atsinaujinimas praktiškai visuomet bus tik į naudą. Net jeigu kaminas dar nėra labai senas ir jo būklė visai gera. Tačiau tuomet įdėklai gali jį apsaugoti nuo kondensato susidarymo ir taip prailginti jo tarnavimo laiką be didesnių investicijų. Žinoma, jeigu jis jau pažeistas, tuomet dar papildomai vertėtų pasirūpinti ir tų vietų remontu. Tačiau kai kuriais atvejais atnaujinimas gali būti pakankamai sudėtingas ir reikalauti nemažai investicijų. Tuomet dvisieniai dūmtraukiai gali būti gerokai praktiškesnis pasirinkimas. Kadangi tai bus visiškai naujas įrenginys, kas užtikrins ne tik didesnį jo efektyvumą, bet ir saugumą. Kadangi labai seni ir tinkamai neprižiūrėti bei nevalyti kaminai gali būti pavojingi. Tuo tarpu šiuolaikiškos alternatyvos yra žymiai saugesnis variantas. Todėl kartais neverta atnaujinti seno kamino ir vietoj jo geriau rinktis naują variantą. Tačiau visus atvejus reikėtų vertinti individualiai ir tuomet bandyti surasti konkrečiai situacijai labiausiai tinkantį sprendimą.

 

Dvisieniai dūmtraukiai ir jų komponentai

 

Nors iš išorės kartais gali būti sudėtinga įvertinti ir pasakyti ar tai dvisienė konstrukcija, ar paprasta. Ypač tiems, kas neturi daug patirties šioje srityje. Tačiau viduje šie skirtumai yra labai akivaizdūs. Jau kaip pats pavadinimas išduoda tokie įrenginiai bus sudaryti iš dviejų atskirų sienelių. Viena atliks įkloto funkciją, o kita tarnaus tarsi savotiškas kamino karkasas ir atliks jo funkciją. Tarp jų dažniausiai būna izoliacinė medžiaga, kurios pagrindinė funkcija yra užtikrinti, jog nebūtų prarandama šiluma. Tačiau tuo pačiu ji atlieka ir apsauginę funkciją nuo ugnies, kadangi yra jau atspari. Žinoma, visų šių dalių parametrai gali labai skirtis priklausomai nuo konkretaus varianto. Ir yra kiekvienu atveju parenkami individualiai atsižvelgiant ne tik į būsto ypatybes, bet ir į naudojamą šildymo įrenginį.


Skaitykite 22C tinklaraštyje


Kaminai ir kaminų įdėklai

Kaminais pas mus paprastai vadinami iš šamotinių plytų sumūryti dūmų išmetimo kanalai, o kamino įdėklas arba dūmtraukis  – dūmų kanalas iš kitos medžiagos talpinamas kamino viduje.

Skaityti daugiau…