5 klasės kieto kuro katilai


Filtruoti
Rūšiuoti pagal:

Filtruoti
Gamintojas
Kaina
Iki
Gamintojo šalis
Energetinė klasė:
Tinka paramai:
Katilo klasė:
Kuro rūšis:
Nominali galia (kW):
Šildomas plotas (m²):
Iki
A+ klasė

A klasė – mažiausiai energijos naudojantis prietaisas, G - daugiausiai. Energinė prietaiso klasė rodo, kiek elektros ar kitos energijos naudoja veikiantis prietaisas.

-30%
Tinka LEA paramai

Ši įranga tinka LEA paramai gauti. Dėl tikslios informacijos kreipkitės į 22C ekspertą.

Kieto kuro katilas ATMOS DC S
Išvaizda
Kokybė
Priežiūra
Valdymas

Skaityti visus atsiliepimus (1)

-10%
Tinka LEA paramai

Ši įranga tinka LEA paramai gauti. Dėl tikslios informacijos kreipkitės į 22C ekspertą.

Dujų generacinis katilas OPOP H4EKO-D iš priekio

Jie yra patys moderniausi įrenginiai rinkoje, kurie pasižymi ne tik išskirtinėmis technologijomis, bet ir savybėmis. Kadangi leidžia šildymui išleisti mažiau dėl jo efektyvumo. Ir tuo pačiu metu į aplinką išmetama gerokai mažiau kenksmingų medžiagų, kas yra ne ką mažiau svarbus aspektas.

Kadangi būtent ekologijai paskutiniu metu skiriama labai daug dėmesio visame pasaulyje. Ir nuolat ieškoma alternatyvų resursų bei energijos šaltinių, kurie būtų ne tokie teršiantys aplinką. Bei tuo pačiu jų ištekliai nebūtų riboti kaip kad iškastinio kuro, kuris nuolat senka. Ir nors iš principo kietas kuras nėra aplinkai draugiškiausia šildymui naudojama žaliava, tačiau modernus įrenginys situaciją gali pakeisti. Kadangi tuomet pasiekiamas ne tik maksimalus energijos pasisavinimas, bet ir sukuriama labai mažai pašalinių produktų. Kurie neretai ir yra vertinami kaip kenksmingi aplinkai ir susidaro bet kurio degimo metu. Todėl toks variantas leistų gana ryškiai sumažinti išmetamųjų dalelių kiekį ir taip prisidėti prie aplinkos tausojimo.

 

Kaip sutaupyti renkantis katilą?

 

 

Rinkoje yra pačių įvairiausių variantų, kurių kainos skiriasi gana ryškiai. Bet nereikėtų daryti skubotų išvadų ir rinktis vieno iš pigiausių įrenginių norint sutaupyti. Kadangi išleista mažesnė suma ilgalaikėje perspektyvoje gali būti ne pats geriausias finansinis sprendimas. Taip yra dėl modernių gaminių, kurie automatiškai brangesni, tačiau jų kuro sąnaudos yra gerokai mažesnės. Todėl, pavyzdžiui, 5 klasės katilai leis išleisti daug mažiau ant kieto kuro bei taip sutaupyti kiekvienais metais. Ir per šildymo sezoną susidarys gana nemaža suma. Žinoma, į įrenginį reikės investuoti tikrai daugiau, tačiau visuomet verta pagalvoti apie ateitį ir paprasčiausiai paskaičiuoti. O formulė labai paprasta. Palyginkite, kiek šiaip išleidžiate šildymui ir kiek išleistumėte su nauju įrenginiu. Tuomet tą skaičių padalinkite iš įrenginių kainos skirtumo ir sužinosite, per kiek laiko jis spės atsipirkti.

 

 

Šių dienų inovacija - 5 klasės katilai

 

 

Net ir tokį nusistovėjusį veikimo principą turintys įrenginiai kaip katilai yra nuolat tobulinami siekiant pagerinti jų efektyvumą. Ir gamintojų pastangos nenueina veltui, kadangi rinkoje nuolat pasirodo nauji gaminiai, kurie pasižymi aukštesne klase ir gali pasigirti maksimaliu efektyvumu. O tai leidžia sutaupyti ne tik vartotojams, bet ir tausoti aplinką. Kadangi yra išmetama gerokai mažiau pašalinių medžiagų, kurios neretai yra kenksmingi produktai. Taigi, yra dviguba nauda. Kol kas būtent toks 5 klasės įrenginys rinkoje yra vertinamas kaip pats geriausias. Tą puikiai iliustruoja ir didelis jo populiarumas. Nepaisant kažkiek aukštesnės kainos, lyginant su jo pirmtakais. Tačiau ir techniniai duomenys šių įrenginių yra pakankamai skirtingi. Ir visi privalumai tenka būtent naujajam variantui, kas yra visai natūralu.

 


Skaitykite 22C tinklaraštyje


Kaip išsirinkti gerą kieto kuro katilą?

Geras kieto kuro katilas pirmiausia turėtų būti ne žemesnės kaip 5-os klasės, nes tik tokios klasės katilams gali būti skiriama europinė parama. Nepaisant to, ar jūs teiksite paraišką paramai gauti ar ne, vis vien apsimoka pirkti tik 5-os klasės katilą.

Skaityti daugiau…

Kieto kuro katilų tipai

Pagal kuro rūšį kieto kuro katilai skirstomi į mediena (malkomis, medienos ir durpių briketais) kūrenamus katilus ir  kūrenamus akmens anglimi. Gali būti kombinuoti kieto kuro katilai, kurie skirti kūrenti ir malkomis, ir anglimis bei kitu kietuoju kuru.

Skaityti daugiau…

Kieto kuro katilų klasė ir parama katilams

Pagal efektyvumą arba atiduodamą šilumos kiekį visi kieto kuro katilai nuo 2015 metų grupuojami į klases, kurios žymimos raidėmis  nuo A++ iki G, atitinkamai skiriasi jų energijos vartojimo efektyvumo indeksas (EEI): A++ klasės - ≥ 150, G klasės - < 30.

Skaityti daugiau…

Kokių yra kieto kuro katilų ir pagal ką rinktis?

Kieto kuro katilų įvairovė didelė, prieš įsigyjant katilą, reiktų apsispręsti, iš kokios kieto kuro katilų grupės rinksitės. Pagrindiniai apsisprendimo rodikliai: kuro rūšis, šildomas plotas ir katilo konstrukcija, nuo kurios priklauso katilo valdymo automatikos lygis.

Skaityti daugiau…