Įdėklai į kaminus


Filtruoti
Rūšiuoti pagal:

Filtruoti
Gamintojas
Kaina
Iki
Gamintojo šalis
Dūmtraukio tipas:
Medžiaga:
Maks. darbinė temperatūra (℃):

Ir nors kaminai gali funkcionuoti be šių elementų, tačiau jie yra labai svarbūs norint ilgaamžiškumo. Kadangi jie apsaugo kaminą nuo kondensato susidarymo, kuris patekęs tarp plytų jas ardo. Ir taip nuolat didina bei kuria naujus įtrūkimus, dėl ko ilgainiui atsiranda nemažai nesandarumų.

Tuo tarpu įdėkle susidaręs kondensatas ir drėgmė negali prasiskverbti pro metalinį sluoksnį ir lieka viduje. Taip apsaugomos kamino plytos bei gerokai prailginamas jų tarnavimo laikas. Be to, taip galima ir prarasti gerokai mažiau šilumos. Kadangi įdėklai dar būna papildomai izoliuojami specialiomis medžiagomis, kurios atsparios karščiui bei ugniai. Taip kartu padidinamas ir bendras kamino saugumas, kuris gerokai sumažina galimo gaisro tikimybę. Nors ji savaime ir taip nėra labai didelė, jeigu sistema gerai įrengta ir tinkamai naudojama bei prižiūrima.

 

Ar sudėtinga įsirengti kaminą?

 

Tai tikrai nėra labai sudėtingas darbas, tačiau to imtis savarankiškai irgi nereikėtų. Nebent turite pakankamai žinių bei patirties šioje srityje. Taip pat reikėtų išskirti mūrinį ir metalinį kaminą. Kadangi pirmasis variantas nertai statomas kartu su namu. Nes vėliau jį sumūryti, kai jau yra padaryta apdaila, gali būti sudėtinga. Kartu tai nebūtų pats praktiškiausias bei logiškiausias sprendimas. Tokiais atvejais įrengiamas metalinis variantas, kuris neretai tiesiai iš įrenginio keliauja į išorę. Nors gali būti sumontuotas ir viduje, tačiau taip daroma gerokai rečiau. Toks variantas montavimo bei įrengimo prasme yra gerokai paprastesnis ir tikrai nesudėtingas. Reikės tik angos, pro kurią kaminas išeis į namo išorę. O toliau beliks užtikrinti, jog būti tinkamai sujungti įdėklai į kaminus. Ir šis darbas jau tikrai bus nesunkiai įveikiama užduotis daugeliui, tad ją galima atlikti ir savarankiškai.

 

Kokie gali būti įdėklai į kaminus

 

Rinkoje jų yra pačių įvairiausių tiek ir savo formomis, tiek ir storiu bei kitomis ypatybėmis. Tačiau net ir tarp tiek daug variantų kažkurio vieno kaip geriausio išskirti negalima. Kadangi praktiškai visi jie yra naudojami ir derinami prie šildymo įrenginio. Atsižvelgiant į jo parametrus parenkamas tiek ir metalo storis, tiek ir jo diametras. Nes kiekvienam atvejui jis yra individualus. Taip pat gali būti įdėklas sudarytas iš vienos sienelės arba iš dviejų. Šis aspektas priklauso nuo to ar jis bus montuojamas į jau pastatytą kaminą, ar bus naudojamas vietoj kamino. Kadangi pastaruoju atveju reikės storesnio sluoksnio. Taip pat jie skiriasi pagal savo formą bei išsišakojimus, kurie jau yra parenkami taip, jog atitiktų esamą sistemą ir iš jos einančio kamino išvedžiojimus. Taigi, įvairovė tikrai didelė ir tai užtikrina, kad kiekvienas ras sau tinkamą variantą.


Skaitykite 22C tinklaraštyje


Kaminai ir kaminų įdėklai

Kaminais pas mus paprastai vadinami iš šamotinių plytų sumūryti dūmų išmetimo kanalai, o kamino įdėklas arba dūmtraukis  – dūmų kanalas iš kitos medžiagos talpinamas kamino viduje.

Skaityti daugiau…