Vandens nugeležinimo filtrai


Filtruoti
Rūšiuoti pagal:

Per didelis geležies kiekis viena iš dažniausiai pasitaikančių vandens problemų. Todėl ir šie filtrai yra vieni iš populiariausių bei dažniausiai naudojamų. Jie praktiškai neatsiejami nuo kiekvienų namų, kur vanduo gaunamas tiesiai iš gręžinio.

Kadangi jame praktiškai visuomet bus per didelis geležies kiekis. Tuo tarpu iš centralizuoto vandentiekio į namus atitekantis vanduo jau būna praėjęs pro tokius filtrus, todėl ir geležies kiekis jame nėra toks didelis. Tačiau gali pasitaikyti ir tokių atvejų, kad jis vis tiek per didelis ir juntamas. Tą galima suprasti ne tik iš pakitusio vandens skonio, kadangi jį gali lemti ir daugiau kitokių priežasčių. Tačiau jeigu pastebimos rusvos dėmelės vonioje ar kriauklėje, o vanduo nėra labai skaidrus. Tuomet tikrai galima įtarti, jo sudėtyje yra pernelyg didelis geležies kiekis.

 

Ar reikalingi vandens filtrai?

 

Toks klausimas gali kilti tikrai ne vienam ir nebūtinai tam bus akivaizdi priežastis. Kuomet vanduo turi nemalonų kvapą arba pasižymi neaiškia spalva. Kadangi daugumai tikrai svarbu, ką jie geria bei naudoja maisto gamybai. Žinoma, jeigu naudojamas vanduo iš centralizuoto tiekimo, tai jis jau būna praėjęs pro tam tikrus filtrus. Tačiau net ir tai negarantuoja, jog jame nebus nepageidaujamų priemaišų. Kadangi jis iki jūsų namų nuo gręžinio turi nukeliauti pakankamai nemažą kelią įvairiausios būklės vamzdynais. Todėl papildomas filtravimas tikrai neturėtų pakenkti. Tačiau jis bus dar svarbesnis, jeigu gyvenate individualiame name, kur vanduo atkeliauja tiesiai iš gręžinio. Tokiu atveju geležies valymo (nugeležinimo) filtras bus beveik būtinas. Kadangi praktiškai visuomet giliai esantis vanduo turi labai didelį ištirpusios geležies kiekį savo sudėtyje. Todėl jį reikėtų pašalinti kaip ir kitas medžiagas bei druskas, kurios gali sukelti įvairiausių buities prietaisų kalkėjimą.

 

Kaip veikia geležies valymo (nugeležinimo) filtrai?

 

Viskas priklauso nuo konkretaus varianto. Kadangi yra išskiriamos dvi technologijos turinčios skirtingus veikimo principas. Vieni filtrai yra automatiniai, o kiti kasetiniai. Pastarieji yra paprastesni ne tik savo principu, bet ir visa technologija. Todėl ir jų kaina bus mažesnė. Tačiau ir funkcionalumas nebus toks didelis. Pro juos tekantis vanduo yra filtruojamas paveikiant jį deguonimi, kurio dėka geležis oksiduojama ir virsta rūdimis. Kurios jau negali praeiti pro kasetę ir joje lieka. Žinoma, tokiu atveju periodiškai reikės pakeisti kasetę naują. Automatiniai filtrai tokios priežiūros nereikalauja. Ir nors veikimo principas yra labai panašus, tačiau susidarę rūdys yra automatiškai pašalinamos kaip nuotekos. Ir šią funkciją įrenginys atlieka pats savaime. Todėl galima netgi pamiršti apie vandens filtravimą. O jo principas gana paprastas, nors įrenginių viduje naudojamos pakankamai sudėtingos technologijos.


Skaitykite 22C tinklaraštyje


Vandens nugeležinimo filtrai

Ar mūsų namus pasiekiantis geriamasis vanduo geros kokybės? Tai klausimas, kuris jaudina daugelį žmonių. Laimė, Lietuvoje centralizuotai tiekiamas vanduo, skirtingai nuo daugelio kitų šalių, imamas ne iš upių, o išgaunamas iš giluminių gręžinių.

Skaityti daugiau…

Kam reikalingi vandens filtrai ir filtrafimo technologijos?

Didžioji dalis Lietuvoje centralizuotai tiekiamo vandens yra geros kokybės. Tą patį galima pasakyti ir apie spūdinių gręžinių vandenį. Dažniausiai gręžinių vandenyje geležies, kalcio, magnio ir kitų mineralų yra leistinos normos, tačiau pasitaiko vietovių, kur vandenyje būna padidėję sieros vande

Skaityti daugiau…