Keramikiniai kaminai


Filtruoti
Rūšiuoti pagal:

Jie laikomi pačiais universaliausiais variantais, kadangi gali būti naudojami itin plačiame temperatūrų diapazone. Todėl tinka tiek sistemoms, kuriose yra žema degimo temperatūra, tiek ir ten, kur ji ypatingai aukšta. Be to, tokie kaminai laikomi vienais iš saugiausių.

Kadangi keramika lengvai pakelia itin aukštą temperatūrą ir tuo tarpu pati medžiaga pernelyg neįkaista. Taip pat joje nelabai kaupiasi kondensatas, kas irgi yra nemažas privalumas. Nors jo išvengti galima ir naudojant metalinius variantus. Tačiau pastarieji yra gerokai mažiau atsparūs neigiamam drėgmės poveikiui, kuris neretai sukelia koroziją. Taip pažeidžiamas metalas ir jo tarnavimo laikas gerokai sutrumpėja. O keramika ir pati iš savęs turi itin mažą vandens kiekį, kuris minimalizuojamas specialiais gamybiniais procesais. Todėl ir šio elemento poveikis jai bus praktiškai nejuntamas.

 

Koks kaminas būtų geriausias?

 

Atsakymas į šį klausimą paprastas – tas, kuris geriausiai tiktų jūsų namams bei turimam šildymo įrenginiui. Kadangi būtent prie šių aspektų turėtų jis būti derinamas. Aišku, galima visą sistemą planuoti bendrai, tuomet viskas bus dar paprasčiau, kadangi neteks prisitaikyti prie specifinių konstrukcijos ypatybių įrenginėjant kaminą. Vienas iš ilgaamžiškiausių variantų būtų keramikiniai kaminai, tačiau ir jų įrengimui reikės skirti bene daugiausiai dėmesio. O ir pats montavimas nebus paprastas. Jeigu palyginsime jį su dūmtraukiu, kuris tiesiai iš šildymo įrenginio yra išvedamas į namo išorę. Ir tereikia sujungti atskiras dalis bei tinkamoje vietoje namo sienoje padaryti skylę. Tačiau metalas neturės tokio ilgaamžiškumo bei atsparumo kaip keramika. Tad reikėtų įsivertinti, kuris aspektas jums bus svarbesnis. Kartais tikrai geriau yra rinktis paprastai sumontuojamą variantą ir neapsikrauti papildomai rūpesčiais. Tačiau statant naują didesnį namą vertą pagalvoti ir apie patikimiausius sprendimus.

 

Kaip statomi keramikiniai kaminai?

 

Jų įrengimo principas yra gana panašus į paprasto standartinio mūrinio kamino. Tik šiuo atveju vietoj plytų dažniausiai naudojami specialūs blokeliai, kurie jau yra pritaikyti atlikti kamino funkciją. Todėl ir jų montavimas bus gerokai paprastesnis. O jau viduje dedami keramikiniai įklotai, kurie yra gana panašūs į metalinius tiek savo forma, tiek ir jungčių tipais. Aišku, čia jų įvairovė bus mažesnė, kadangi sudėtingiau pritaikyti bei sukurti įvairius perėjimus. Tačiau dėl to konstrukcija sudėtingesne arba labiau komplikuota tikrai netaps. Kadangi ir pats kaminas dažniausiai statomas tiesus. Todėl paprastos detalės gali būti netgi savotiškas privalumas, kuris neapsunkins darbų. Taigi, viskas prasideda nuo blokelių, tuomet jau į vidų dedama keramikinė dalis ir aplink ją montuojama speciali izoliacinė medžiaga. Taip po truputį ir dygsta visas kaminas prijungiant reikiamus komponentus tam tikroje jo dalyje. Dažniausiai tai atliekama būsto statybos metu arba dar iki stogo uždengimo.


Skaitykite 22C tinklaraštyje


Kaminai ir kaminų įdėklai

Kaminais pas mus paprastai vadinami iš šamotinių plytų sumūryti dūmų išmetimo kanalai, o kamino įdėklas arba dūmtraukis  – dūmų kanalas iš kitos medžiagos talpinamas kamino viduje.

Skaityti daugiau…