Skysto kuro talpos


Filtruoti
Rūšiuoti pagal:

Filtruoti
Gamintojas: ROTH
Gamintojas
Kaina
Iki
Gamintojo šalis
Korpuso medžiaga:
Skyščio talpa (l):

Nors ir tiesiogiai nesusiję su šildymu, tačiau yra neatsiejama tokių įrenginį dalis. Kadangi į juos tiesiogiai kuro įpilti galimybės nėra. Jis turi būti saugomas talpoje, iš kurios automatiškai patenka į šildymo katilą. Jis atitinkamai pasirūpina šilumos generavimu.

Žinoma, tai gana specifinis šildymo metodas, kuomet naudojamas skystas kuras. Tačiau praktikoje tokių variantų tikrai yra. Nepaisant to, kad papildomai žmonėms reikia dar pasirūpinti ir talpa, kuri taip pat užima vietos. Todėl kai kuriais atvejais yra montuojama ne pačiame name, o netoli jo po žeme. Toks būdas leidžia pasirinkti ir didesnį kuro kiekį talpinantį variantą. Aišku, jeigu sklypas yra pakankamai didelis ir turite tam laisvos vietos. Kitais atvejais talpos gali būti ir namuose. Tačiau tuomet jau jos bus mažesnės ir reikalaus dažnesnio papildymo.

 

Į ką reikėtų atsižvelgti galvojant apie šildymąsi skystu kuru?

 

Tam bus reikalinga pakankamai specifinė įranga. Tačiau tai nėra problema, kadangi rinkoje yra daugybė moderniausių įrenginių. Kurie pritaikyti praktiškai bet kokiam šildymo būdui. Tačiau šiuo atveju papildomai bus reikalingos skysto kuro talpos, kuriose sandėliuosite kurą. Pradžioje toks faktas gali pasirodyti ne itin patrauklus. Tačiau reikėtų prisiminti, jog deginant ir kietą kurą` reikės jį kažkur sandėliuoti. Tad kartais surasti tam tinkamą vietą gali būti dar sudėtingiau. O šiuo atveju talpykla gali būti tiesiog užkasta po žeme. Aišku, galima ją įsirengti ir namuose, tačiau tada reikės rinktis specialų variantą, kuris apsaugotų nuo kuro išsiliejimo. Arba talpą kažkiek įkasti į žemę, kad nutekėjęs kuras neliktų namuose. Tai irgi papildomi rūpesčiai, tačiau jie yra vienkartiniai. Kadangi įsirengus visą sistemą bus galima apie šiuos niuansus pamiršti. Reikės tik periodiškai papildyti kuro ir džiaugtis šiluma namuose.

 

Kokios būna skysto kuro talpos?

 

Pirmiausia, jos būna pakankamai tvirtos ir patikimos, siekiant išvengti kuro išsiliejimo. Kuris ne tik pavojingas, tačiau gali pridaryti žalos ir aplinkai. Todėl kai kuriais atvejais jos būna ne iš vienos tvirtos sienelės, bet netgi dvisienės. Kas dar padidina atsparumą. Aišku, yra permatomi ir nepermatomi variantai. Pastarieji populiaresni namuose, kadangi žmonės nelabai mėgsta žiūrėti į talpykloje esantį kurą. Taip pat gali būti variantų, kurie turi apsaugą nuo išsiliejimo netgi trūkus pagrindiniai talpai. Aišku, jų kaina atitinkamai bus didesnė. Tačiau toks variantas namuose nereikalautų specifinio įrengimo. Kuomet jį reikia dalinai įkasti į žemę. Todėl beliktų talpą paprasčiausiai pastatyti ir prijungti prie šildymo įrenginio. Ir, žinoma, jos dar skirstomos pagal dydį. Tai irgi pakankamai svarbus aspektas. Nes kuo didesnė talpa, tuo rečiau ją reikės pildyti. Tačiau ir vietos ji užims daugiau.


Skaitykite 22C tinklaraštyje