Židinio kapsulė - saugu, populiaru ir gražu

2021/07/21 paskelbė 22C

Židinio kapsulė - saugu, populiaru ir gražu

Privalumai

Židinio kapsulė – šiuo metu populiariausias sprendimas. Tai gamykloje pagaminta židinio konstrukcija iš ugniai atsparaus plieno arba ketaus, kurią reikia pajungti prie dūmtraukio ir padaryti apdailą. Židinio kapsulės privalumas – ganėtinai lengvai pakeičiama apdaila ir net jos pastatymo vieta. Židinio kapsulės taip pat gali būti su integruotu šilumokaičiu, skirtu šildyti patalpas, prijungiamo prie šilumos kaupimo įrenginio, akumuliacinės talpos.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis?

Renkantis židinio kapsulę svarbiausia tiksliai išsiaiškinti gaminio savybes – kai kurie židinių įdėklai gaminami iš medžiagų, leidžiančių kūrenti retsykiais, nes korpusas turi nuolat atvėsti. Kapsulės, pagamintos iš atsparesnių medžiagų, gali būti nuolat kūrenamos, t.y., tinka kaip šildymo prietaisas. Todėl patikimiausia pirkti sertifikuoto gamintojo produkciją, kuris aiškiai įvardija kapsulės savybes ir paskirtį. 

Dėl patvarumo svarbu atkreipti dėmesį į kapsulei suteikiamą garantinį laiką. Kuo jis ilgesnis, tuo geriau, nes ne specialistas vargiai atskirs, ar židinio įdėklas pagamintas iš kokybiškų medžiagų: pavyzdžiui, ar ketus yra pirminio panaudojimo, ar iš perdirbto  laužo. Bet kokiu atveju perkant ketaus kapsulę, jos sienelės storis turi būti ne plonesnis nei 8 mm, plieninės kapsulės – ne mažiau kaip 5 mm.

Kaip kūrenti?

Tačiau net ir ištisiniam kūrenimui skirtų kapsulių meistrai nepataria kūrenti itin kaitriomis malkomis, pavyzdžiui, ąžuolinėmis, laku ar dažais dengtomis medžio atliekomis. 

Taip pat reiktų atkreipti dėmesį į tokius dalykus kaip dūmtraukio angos pajungimo skersmuo, da-niausiai jis būna 200 mm, deflektoriaus (dūmų skirstytuvo) forma. „V“ formos deflektorius tolygiau paskirsto ugnies liežuvius. Taip pat patogiau, jei kapsulė yra su specialia anga pelenams rinkti, iš kurios jie išimami kartu su stalčiuku.

Forma ir konstrukcija

Visa kita – tiesiog skonio ir piniginės reikalas. Kapsulės būna pačių įvairiausių formų – su lenktomis durelėmis, kampiniais stiklais, stiklas gali būti iš visų kapsulės pusių. Paprasčiausių židinio kapsulių durelės atsiveria į šoną, įmantresnių - pasikelia į viršų. Šį variantą rekomenduojama pasirinkti, jei kartais norisi pasigrožėti atvira ugnimi. 

Židinio kapsulių pasirinkimas Lietuvoje didelis – jos gali būti skirtos apšildymui, lėtam degimui ar gražiai ugniai vakare svetainėje. Priklausomai nuo į patalpą tiekiamo oro kiekio, galima kūrenti ir stiprą, ir lėtą ugnį. Nepatariame žavėtis labai lėtu degimu - nesudegusios dervos nusėda dūmtraukyje, ant kapsulės stiklo ir vidinių paviršių, jas sunku  išvalyti.
Apie židinio  kapsulių konstrukciją ir galingumą pakalbėsime apibūdindami atskirai pastatomas krosnelės, nes šie parametrai paprastai būna vienodi.

 

22C padės Jums:

  • nemokamai konsultuojame;
  • padedame išsirinkti būtent JUMS tinkamiausią prekę;
  • tinkamai sukomplektuojame prekes;
  • rekomenduojame JUMS geriausią montuotoją;
  • nemokamai padedame užpildyti paraišką APVA.

22C NEMOKAMA KONSULTACIJA +370 644 66222

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su kitais: