Tradiciniai židiniai ir galimi sprendimai jiems pakeisti

2021/07/21 paskelbė 22C

Tradiciniai židiniai ir galimi sprendimai jiems pakeisti

Židinių tipai

Kalbant apie židinius, pirmiausia turėtume patikslinti apie ką kalbame, t.y., ką, kaip vadiname. Priimta, jog židiniais vadiname stacionarius tradicinius atvirus židinius, dažniausiai sumūrytus iš karščiui atsparių plytų ar akmenų.  Jų pakura dažniausiai  būna neuždengta, t.y., jie yra atviro tipo. Tai klasikinių arba tradicinių židinių tipas.

Kita grupė įrangos, kuri irgi vadinama židiniais - tai fabrikinės gamybos degimo kameros – kapsulės arba ugniakurai, kurie apdailinami taip, kaip ir stacionarūs židiniai, bet jų kameros turi skaidraus stiklo dureles, t.y., jie yra uždaro tipo. Kartais jie dar vadinami židinio įdėklais.

Dar kita grupė – irgi pramoninės gamybos krosnelės, statomos atskirai, joms išorės apdaila  nereikalinga.

Pirčių krosneles dėl jose naudojamų akmenų ir atskirtos degimo kameros išskiriamos į atskirą grupę. 

Nuo stacionarių židinių, kapsulių ir krosnelių gali būti nuvesti ortakiai patalpų apšildymui. Tai būtų orinio šildymo sistema, apie kurią irgi reiktų kalbėti atskirai.

Naudojamas kuras

Visus židinius vienija tai, kad juose deginamas kietas kuras, dažniausiai malkos. Nepatariama juose deginti medienos atliekų, plastiko, plokščių su dažų ar lako likučiais, nes labai greitai užsiteršia dūmtraukis ir pakuros sienelės.

Tradiciniai židiniai

Tradiciniai židiniai patinka tiems, kas mėgsta natūralumą, jie mūrijami iš plytų, akmenų, židiniui pastatyti reikalingas pamatas arba padas. Degant malkoms iš tradicinio atviro tipo židinio juntamas stipresnis ar silpnesnis dūmų kvapas, patalpoje kaupiasi dulkės. Todėl šiuolaikiniuose namuose jie  nėra populiarūs. Dažniau pasirenkami uždaro tipo ugniakurai – t.y., židinio įdėklai-kapsulės arba atskirai statomos krosnelės.

 

22C padės Jums:

  • nemokamai konsultuojame;
  • padedame išsirinkti būtent JUMS tinkamiausią prekę;
  • tinkamai sukomplektuojame prekes;
  • rekomenduojame JUMS geriausią montuotoją;
  • nemokamai padedame užpildyti paraišką APVA.

22C NEMOKAMA KONSULTACIJA +370 644 66222

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su kitais: