Židinio kapsulių ir krosnelių konstrukcija bei ekspoatavimo ypatumai

2021/07/21 paskelbė 22C

Židinio kapsulių ir krosnelių konstrukcija bei ekspoatavimo ypatumai

Dūmtraukio ir ventiliacijos poreikis

Jeigu židinio kapsulė ar krosnelė perkama kaip pagrindinis šildymo būdas, žinotina, kad  šiluma geriausiai pasklinda į aplinką, kai dūmtraukis yra namo centre. Dažniausiai pasitaikantis kapsulės ir krosnelės dūmtraukio skersmuo 150-200 mm., tai reiškia, kad namo dūmtraukis turi būti toks, kad tilptų 200 mm skersmens nerūdijančio plieno įdėklas.

Būtina  pasirūpinti oro tiekimo į patalpą būdu - per pamate įrengtą orlaidę, ortakiu tiesiai po židiniu ar iki ventiliatoriaus kameros. Jau yra A+ ir aukštesnės klasės namams skirtų dūmtraukių  su jau integruotu papildomu oro pritekėjimu per kamino angą.

Konstrukcijos ypatumai

Židinio kapsulės ir krosnelės pagrindinės konstrukcijos dalys yra degimo kamera (pakura), antrinio degimo zona, karščiui atsparus korpusas, deflektorius (dūmų skirstytuvas), karšto oro kaupimo ir priešgaisrinė (dekompresinė) kameros.  
Degimo kameros - pakuros visas paviršius arba dalis jo dažniausiai būna išklota šamoto, keramikos, vermikulito medžiagos plokštėmis arba šių medžiagų kombinacija.

Šildymo efektyvumas

Kapsulės ar krosnelės naudingumas nurodomas procentais. Yra nemažai modelių, kurių naudingumas siekia apie 80 proc. 
Šiuolaikinių židinio kapsulių ir krosnelių konstrukcijoje naudojamas ne tik tiesioginis malkų degimas, bet ir malkų išskiriamų karštų dujų degimas, vadinamasis antrinis - konvekcinis degimas. Kad šis degimas būtų efektyvesnis, t.y. atiduotų kuo daugiau šilumos, malkų išskirti karšti dūmai turi nueiti kuo ilgesnį kelią iki kol jie išlėks per dūmtraukį. Karštų dūmų srautą reguliuoja deflektorius. Priklausomai nuo galios, laikoma, kad antrinis degimas papildomai prideda apie 2-3 kW šilumos energijos. Dėl papildomo greitesnio karšto oro paskirstymo nuo židinio kapsulės ar krosnelės galima ant įrenginio durelių sumontuoti karšto oro ventiliatorių, kuris nupučia šiltą orą tolyn į patalpas.

Eksploatacijos iššūkiai

Didžiausia bet kurio uždaro židinio su stiklo durelėmis problema – stiklo valymas. Nors pardavėjai tikina, kad deginant reikiamo sausumo malkas jis greitai neaprūksta, realybėje sumažinus oro padavimą kapsulės stiklas pasidengia smalos sluoksniu gana greitai, bet yra lengvai nuvalomas specialiomis priemonėmis. Tik, žinoma, tai jau papildomas rūpestis. Šiuo metu siūlomos židinių kapsulės su savaime nusivalančiais stiklais arba specialiu stiklo apipūtimu, neleidžiančiu dūmams pasiekti stiklą, bet pirkdami tokią nesitikėkite, kad per ją ugnį visada matysite lyg stiklo nė nebūtų.

 

22C padės Jums:

  • nemokamai konsultuojame;
  • padedame išsirinkti būtent JUMS tinkamiausią prekę;
  • tinkamai sukomplektuojame prekes;
  • rekomenduojame JUMS geriausią montuotoją;
  • nemokamai padedame užpildyti paraišką APVA.

22C NEMOKAMA KONSULTACIJA +370 644 66222

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su kitais: