Rekuperatoriai


Filtruoti
Rūšiuoti pagal:

Filtruoti
Gamintojas: SYSTEMAIR
Gamintojas
Kaina
Iki
Gamintojo šalis
Energetinė klasė:
Montavimo tipas:
Oro srautas (m³/val):
Šilumokaičio tipas:
A klasė

A klasė – mažiausiai energijos naudojantis prietaisas, G - daugiausiai. Energinė prietaiso klasė rodo, kiek elektros ar kitos energijos naudoja veikiantis prietaisas.

-24%
Rekuperatorius SYSTEMAIR SAVE VTR B
A klasė

A klasė – mažiausiai energijos naudojantis prietaisas, G - daugiausiai. Energinė prietaiso klasė rodo, kiek elektros ar kitos energijos naudoja veikiantis prietaisas.

-24%
Rekuperatorius SYSTEMAIR SAVE VSR

 

Rekuperatorius –priverstinės vėdinimo sistemos įrenginys, kuris surenka prikvėpuotą patalpų orą, paima iš jo šilumą, panaudotą orą išleidžia į lauką, o paimta šiluma pašildo tiekiamą šviežią orą. Rekuperatorius atlieka dvi funkcijas – vėdina ir grąžina dalį šilumos, kuri įprastu atveju būtų išmetama.

 

Ar verta įsirengti rekuperatorių?

 

 

Ar verta įsirengti rekuperatorių?

 

Jei namas sandarus, vienareikšmiškai taip. Nors daugelis akcentuoja, kad rekuperatoriaus pagalba atgaunama vėdinimo metu prarandama šiluma, visgi manytume, kad didžiausias rekuperacijos nuopelnas yra švarus ir šviežias oras. Jei gyvenate sandariame būste ar mieste šalia judrios gatvės, jei auginate vaikus ir jums rūpi, kokiu oru jie ir jūs patys kvėpuojate – rekuperatorius būtinas. Kai namuose vėsu, galima patalpas papildomai vienu ar kitu būdu pašildyti, bet dėl nešvaraus ir nešviežio oro pataisyti pašlijusią sveikatą daug sudėtingiau. Taip, rekuperatoriaus pagalba atgaunama dalis šilumos, tai svarbus rekuperatoriaus privalumas, bet švarus oras ir sveikata turbūt yra brangesnė už bet kokią šilumą.

Tad jei jums svarbi gyvenamųjų ar darbo patalpų oro kokybė, jei šaltuoju metų laiku nesinori išleisti laukan šilumos, rekuperatorius ir rekuperacija yra būtini.

Rekuperatorių tipai  

 

 

Rekuperatorių tipai  

 

Nors rekuperatorių yra įvairių, iš esmės buitiniai  rekuperatoriai pagal šilumokaičio konstrukciją yra dviejų tipų: rotoriniai arba rotaciniai ir plokšteliniai. Abu rekuperatorių tipai tinka gyvenamosioms patalpoms, reiktų atkreipti dėmesį į papildomas jų charakteristikas: triukšmo lygį, valdymo patogumą, filtrų keitimą, kompaktiškumą, pajungimo vietą ir pan. Triukšmo lygis, kurį skleidžia rekuperatoriaus sistema, gyvenamosiose patalpose turėtų siekti ne daugiau kaip 40 dBA dieną ir 30 dBA naktį.

Rotacinis rekuperatorius

 

 

Rotacinis rekuperatorius

 

Rotacinių rekuperatorių efektyvumas (grąžinamos šilumos kiekis) šiek tiek didesnis nei plokštelinių, nes, skirtingai nuo plokštelinių šilumokaičių, neapšąla esant neigiamai lauko oro temperatūrai, nereikalingas kondesato surinkimas. Tai reiškia, kad be sutrikimų veikia šaltuoju metų laiku, kai vėdinimas ir šiluma labiausiai reikalingi. Jų minusas tas, kad dalis ištraukiamo ir tiekiamo oro susimaišo ir, jei iš patalpų šalinamas oras su kvapais, gali būti, kad tie patys kvapai jausis šviežio oro srautuose. Bet gyvenamosiose patalpose stiprių kvapų retai būna. Be to, rotorinis rekuperatorius neišsausina patalpos oro.

Plokštelinis rekuperatorius

 

 

Plokštelinis rekuperatorius

 

Plokšteliniuose rekuperatoriuose oro srautai nesusimaišo, įeinantis oras nuo išeinančio šyla per plokšteles. Kad nesusidarytų ledas, šiuolaikiniuose plokšteliniuose rekuperatoriuose naudojamas pašildymo tenas, bet, reiktų turėti omenyje, kad jis naudoja elektros energiją.

Kokį rekuperatorių rinktis?

 

 

Kokį rekuperatorių rinktis?

 

Rekuperatoriaus pasirinkimas turėtų priklausyti nuo naudojimo sąlygų ir trukmės bei rekuperatoriaus efektyvumo esant tam tikrai temperatūrai. Todėl visada verta palyginti, kokius duomenis pateikia skirtingų tipų ir skirtingų modelių rekuperatorių gamintojai.

Šalto klimato šalyse (Lietuva priskiriama būtent tokioms) populiaresni rotaciniai rekuperatoriai, nes jie neapšąla esant lauke didesnei minusinei temperatūrai. Kita vertus, pas mus didelių šalčių retai būna, o jei ir pasitaiko, tai trumpai.

Kitas svarbus rekuperatoriaus pasirinkimo rodiklis – sugrąžinamos šilumos procentas ir šilumos kiekis. Jei rekuperatorių naudosite žiemą vasarą, dažnai ir intensyviai, verta rinktis plokštelinį. Tiesa, esant žemesnei temperatūrai jis naudos daugiau elektros energijos.


Skaitykite 22C tinklaraštyje