Dujinių katilų tipai

2021/02/26 paskelbė 22C

Dujinių katilų tipai

Yra du dujinių katilų tipai:

☑️ paprasti nekondensaciniai – juose nėra priverstinio degimo produktų nuvedimo ir

☑️ kondensaciniai, kuriuose generuojama ne tik dujų išskiriama šiluma, bet ir šiluma, gaunama iš dūmuose esančių susikondensavusių vandens garų. Kondensacinio dujų katilo TURBO variantas tinka patalpoms, kur nėra dūmtraukio, oras tiekiamas ir šalinamas specialiu turbo vamzdžiu.

Kondensaciniai dujiniai katilai

Paprasti dujiniai katilai praktiškai  jau nebegaminami, nebent tik trečiosioms, ne ES šalims, jų galima įsigyti renovuojamoms patalpoms. Tad kalbėsime tik apie dujinius kondensacinius katilus. Jie yra didelio efektyvumo (apie 107-110 proc.) ir ekonomiški, tinka žematemperatūrėms šildymo sistemoms (grindinio šildymo, konvektorinėms), taip pat ir radiatoriams, tik efektyvumas bus šiek tiek mažesnis (90-95 proc.).

Pagal eksploatacijos vietą dujiniai katilai patogūs tuo, jog jiems nebūtina atskira katilinė. Jie gali būti pastatomi arba pakabinami, su integruotu karšto vandens boileriu arba be jo. Tačiau veikdami jie būtinai turi gauti pakankamą atmosferinio oro kiekį, antraip dujos nepakankamai sudega ir mažėja katilo efektyvumas, patalpoje turi būti anga orui pritekėti.  Patalpoje, kur įrengiamas dujinis katilas, turi būti vėdinimo kanalas ir varstomas langas arba montuojamas dujų nuotekio jutiklis su dujų išjungimo vožtuvu. Įrengiant naują šildymo sistemą su dujiniu katilu racionaliausia pasirinkti kondensacinį TURBO katilą, kuomet oro pritekėjimui ir šalinimui per lauko sieną išvedamas dvigubas vamzdis.

Dujiniams katilams reikalingas dvisienis su oro pritekėjimu kaminas.

Reikalavimai cirkuliaciniam vandeniui

Kad dujų katilas veiktų kuo efektyviau, vanduo šildymo sistemoje turi būti suminkštintas, išvalytas arba papildytas tam tikrais inhibitoriais, kurie suriša vandenyje esančias kalkes,  kad jame nesusidarytų nuosėdų. Ant šilumokaičio nusėdusios kalkės itin mažina šildymo efektyvumą. Labai dažnai išleidžiant iš radiatorių vandenį matyti, jog jis pajuodęs, t. y., jame yra geležies oksido, liaudiškai vadinamo šlamo. Tokią šildymo sistemą pirmiausia reikia gerai išplauti naudojant cheminius preparatus, o į cirkuliacinį vandenį įpilti tam tikrų priedų, kurie neleidžia išsiskirti nuosėdoms, susidaryti orui.

Dujinis šildymas ir protingi namai

Galima visiška dujinio katilo valdymo automatika  – tiksliai reguliuojama katilo galia pagal lauko temperatūrą ir pagal vandens temperatūrą. Taip pat dujinio katilo reguliavimo automatiką galima jungti su kambario termostatu, grindinio šildymo kolektoriumi, galimas dujinio katilo valdymas internetu.

Kokį degiklį rinktis dujiniams katilams?

Dujos deginamos dviejų tipų degikliais: atmosferiniais arba degikliais su priverstiniu oro įpūtimu. Pirmojo tipo degikliai naudojami klasikiniuose dujiniuose katiluose, jie mažesnio našumo, antrojo tipo degikliai naudojami beveik visuose šiuolaikiniuose katiluose, jie tinka ir suskystintoms dujoms.

 

22C padės Jums:

  • nemokamai konsultuojame;
  • padedame išsirinkti būtent JUMS tinkamiausią prekę;
  • tinkamai sukomplektuojame prekes;
  • rekomenduojame JUMS geriausią montuotoją;
  • nemokamai padedame užpildyti paraišką APVA.

22C NEMOKAMA KONSULTACIJA +370 644 66222

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su kitais: