Gamtinės dujos – ekologiškas mažiausiai priežiūros reikalaujantis šildymas

2021/02/26 paskelbė 22C

Gamtinės dujos – ekologiškas mažiausiai priežiūros reikalaujantis šildymas

Gamtinės dujos yra mažiausiai priežiūros reikalaujantis šildymo tipas. Kaina – vieną šildymo sezoną gali būti visai pakenčiama, o kitą - didelė. Bet dujinio šildymo įranga ir jos sumontavimo kaina, lyginant su kitais šildymo prietaisais, yra bene mažiausia.

Gamtinių dujų sudėtis

Pagrindinė sudėtinė gamtinių dujų dalis yra metanas, dujose nėra priemaišų, jos neturi jokio kvapo. Dujiniam šildymui naudojamos ir suskystintos dujos – propanas arba propano ir butano mišinys. Dėl dujų sudėties talpos su šiuo kuru turi būti laikomos specialiose cisternose, balionuose.

Dujinis šildymas – komfortas naujos ir senos statybos namuose

Dujinis šildymas itin apsimoka šiuolaikinės statybos, aukšto energinio efektyvumo pastatuose, kurių šilumos poreikis nėra didelis, kur naudojamas žematemperatūrės šildymo sistemos – pavyzdžiui, grindinis šildymas. Tačiau net jei seno pastato šilumos poreikis didesnis, kūrenti dujomis apsimoka vien dėl švaros ir priežiūros nereikalingumo - nors sąskaita už dujas ir nebus maža, bet komfortas didelis.

Dujinio katilo pasirinkimo kriterijai daugmaž tokie patys kaip ir renkantis kitą šildymo įrangą: patalpų plotas (tūris), šildymo poreikis, ar reikalingas karšto vandens ruošimas. Jei dujinis katilas ruoš karštą vandenį, didėja katilo galia. Laikoma, kad 1 kW dujinio katilo galios gali apšildyti 10-15 kv.m vidutinio sandarumo lygio patalpų.

Dujinių katilų veikimo principas

Dujomis kūrenamo katilo veikimo principas grįstas dujų ir oro mišinio degimo metu išsiskiriančia šiluma: išeidamos per mažą angą ir gavusios oro  dujos sudega ir generuoja šilumą, perduodamą šildymo ir karšto vandens ruošimo sistemai. Yra dviejų tipų dujinių katilų →

 

22C padės Jums:

  • nemokamai konsultuojame;
  • padedame išsirinkti būtent JUMS tinkamiausią prekę;
  • tinkamai sukomplektuojame prekes;
  • rekomenduojame JUMS geriausią montuotoją;
  • nemokamai padedame užpildyti paraišką APVA.

22C NEMOKAMA KONSULTACIJA +370 644 66222

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su kitais: