Kaip išsirinkti šilumos siurblį?

2021/06/11 paskelbė 22C

Kaip išsirinkti šilumos siurblį?

Kaip ir rodo pavadinimas, šilumos siurblys – tai prietaisas, gebantis  „iš kažkur“ siurbti šilumą. Tas „iš kažkur“ – tai žemė, oras arba vanduo. Ilgą laiką šie šilumos gamybos agregatai buvo egzotika, tačiau šiandien jie jau tampa įprastiniais, o daugelyje namų ir pagrindiniais šilumos šaltiniais. Puikiai tinka aukšto energinio efektyvumo A, A+, A++ pastatuose ir namuose, kur šilumos poreikis nedidelis.
Šilumos siurbliai klasifikuojami pagal šilumos šaltinį ir šilumnešį: tai 

  • Geoterminiai arba gruntas vanduo,
  • Hidroterminai arba oras vanduo, 
  • Aeroterminiai arba oras oras, 
  • vanduo vanduo,
  • ištraukiamo oro,
  • Hibridiniai šilumos siurbliai.

Neseniai atsiradusių ištraukiamo oro šilumos siurblių šilumos šaltinis yra iš pastatų vėdinimo metu šalinamas oras. Yra ir hibridinių šilumos siurblių, naudojančių kelis šilumos šaltinius. Patys populiariausi yra šilumos siurbliai išgaunantys šilumą iš žemės ir oro.

Technologija

Šilumos siurblių technologija pagrįsta šiluminiu laidumu, kai liečiantis kūnams aukštesnė temperatūra perduodama žemesnės temperatūros kūnui. Toli gražu ne visi įsivaizduoja, kaip, pavyzdžiui, vėsus ar šaltas oras gali būti šilumos šaltiniu. Visa esmė, kad šilumai perimti šilumos siurbliuose naudojamas šaltnešis, kuris visada šaltesnis nei oras, žemė ar vanduo. Šiam perdavimui reikalinga elektros energija kompresoriaus darbui. Toks pat, tik atvirkščias energijos mainų principas  naudojamas šaldytuvuose, kuriuose šiluma yra atvėsinama.

Vidinis kontūras – tai šildymo sistemos šilumnešis, kuris tiekia šilumą į šildymo sistemą patalpų šildymui ir karšto vandens ruošimui. Kadangi bet kurio šilumos siurblio išgaunama šiluma nėra aukštos temperatūros, efektyviausiai šilumos siurbliai veikia esant žematemperatūrei šildymo sistemai (grindinis šildymas) arba šildydami patalpų orą. Naudojami ir su radiatorinėmis sistemomis. Būtent dėl žematemperatūrėje sistemoje pasiekiamo didžiausio efektyvumo populiariausi šildymo sistemos įrengimo būdai yra geoterminis šilumos siurblys ir grindinio šildymo sistema arba  oras oras (aeroterminis) šilumos siurblys ir orinis šildymas. 

Pagrindinis šilumos siurblio skirtumas nuo kitų šiluminės energijos gamybos įrangos (elektrinių, dujinių ar dyzelinių katilų) tas, kad gaminant šilumą siurbliu apie 75 proc. energijos paimama iš aplinkos, o likusi yra elektros energija, būtina šilumos gamybai, kai nepakanka iš aplinkos paimamos energijos, plius elektros energija reikalinga kompresoriaus darbui. Norint pagaminti apie 4 kW šiluminės energijos tereikia sunaudoti apie 1 kW elektros energijos. Šilumos siurblys tarsi  „siurbia“ saulės energiją, sukauptą aplinkoje šiltuoju metų laiku.

Pagal kokius techninius parametrus rinktis?

Pagaminamos šiluminės energijos ir sunaudojamos elektros santykis vadinamas naudingo veikimo arba transformacijos koeficientu (arba šilumos siurblio naudingumo koeficientu – COP/ SCOP). Šis rodiklis yra svarbiausias bet kurio šilumos siurblio charakteristikoje ir parodo šilumos siurblio efektyvumą.
Pagal ES standartus visi šilumos siurbliai skirstomi į skirtus vidutinei ir šaltai klimato zonai, nurodomi du naudingumo koeficientai: COP – momentinis našumo rodiklis, SCOP – metinis naudingo veikimo koeficientas. Taip pat šilumos siurbliai žymimi pagal efektyvumo klases: B, C, A, A+, A++, A +++. 
Pastaba: 22C techninių parametrų lentelėje COP nurodome COP prie skirtingų sąlygų. Pagal ES standartą COP yra COP (A +7°C, W 35°C). 
Dar vienas rodiklis, į kurį reikia atkreipti dėmesį – nominali šilumos siurblio veikimo temperatūra, rodanti, kokiai žemiausiai temperatūrai esant šilumos siurblys dar veiks efektyviai. Taip pat gamintojai nurodo tiekiamo šilumnešio srauto temperatūros ribas.

Aptarnavimo komfortas

Visi šilumos siurbliai veikia automatiškai, pagal lauko jutiklį reguliuojama šilumos siurblio darbo kreivė, suprogramuojama valdymo ekrane. Valdymas per internetinį modulį, leidžia tiek savininkui, tiek serviso specialistui matyti ir valdyti visus šilumos siurblio parametrus, gauti aktualias naujienas apie šilumos siurblio būklę ir klaidas. Serviso specialistai gali per atstumą prižiūrėti įrangą kliento namuose, reikalui esant keisti reikalingus parametrus.
Rinkoje yra ne vienas šilumos siurblių gamintojas, įvairi būna jų galia ir komplektacija. Svarbiausia, kad bet kuris šilumos siurblys yra visiškas komfortas ir šildymas, nereikalaujantis jokios priežiūros – visada švaru ir šilta be jokių kasdieninių rūpesčių dėl kuro, pelenų, valymo. 

Gamintojų įvairovė

22C prekiaujame populiariausiais patikrintais ATLANTIC, ALPHA INNOTEC, BOSCH, DAIKIN, Panasonic, ARISTON ir GREE šilumos siurbliais:

  • Geoterminiais (gruntas vanduo),
  • Hidroterminais (oras vanduo), 
  • Aeroterminiais (oras oras),
  • Hibridiniais.

 

22C padės Jums:

  • nemokamai konsultuojame;
  • padedame išsirinkti būtent JUMS tinkamiausią prekę;
  • tinkamai sukomplektuojame prekes;
  • rekomenduojame JUMS geriausią montuotoją;
  • nemokamai padedame užpildyti paraišką APVA.

22C NEMOKAMA KONSULTACIJA +370 644 66222

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su kitais: