Pagal kuro rūšį kieto kuro katilai skirstomi į mediena (malkomis, medienos ir durpių briketais) kūrenamus katilus ir kūrenamus akmens anglimi. Gali būti kombinuoti kieto kuro katilai, kurie skirti kūrenti ir malkomis, ir anglimis bei kitu kietuoju kuru. Anglių degimas yra kaitresnis, anglimi kūrenami katilai paprastai turi mažesnę pakurą. Todėl tokiame katile deginant malkas mažėja katilo efektyvumas, malkas tenka dažnai pakrauti.
Pagal kuro degimo būdą kieto kuro katilai gali būti tiesioginio degimo, apatinio degimo ir turintys dujų generacijos kamerą, vadinamo antrinio degimo technologijos. Tiesioginio degimo katilų dabar gaminama mažai, nes juose didelė dalis šilumos, kuri susidaro kuro degimo metu išsiskiriančiose dujose, iškeliauja pro kaminą. Tiesioginio degimo katilų efektyvumas mažesnis nei dujų generacijos katilų. Paprastuose kietojo kuro katiluose deginant malkas pasiekiama apie 900 laipsnių liepsnos temperatūra, o dujų generacijos principu dirbančiuose medienos katiluose, degant dujų ir oro mišiniui, pasiekiama aukštesnė nei 1100 laipsnių liepsnos temperatūra. Mediena sudeginama maksimaliai.
Antrinio degimo dujų generaciniai katilai
Dujų generacijos arba antrinio degimo kietojo kuro katiluose būna papildoma degimo kamera, į kurią su ištraukiamojo ventiliatoriaus pagalba patenka degiosios dujos. Degimo principas yra toks: pakuroje degdamos ir rusendamos malkos išskiria degiąsias dujas, kurios degiklyje susimaišo su oru. Susidaro degus mišinys, pereinantis į degimo kamerą. Šioje kameroje dujos sudega. Galima sakyti, kad dujų generacijos kieto kuro katile degimas vyksta du kartus: kieto kuro degimas ir išsiskyrusių dujų degimas, todėl šio tipo katilai yra efektyvesni.
Degimo produktai šilumą šilumnešio vandeniui atiduoda katilo apatinėje dalyje ir šilumokaityje, toliau patenka į kaminą ir išmetami laukan. Orą degimui į katilą tiekia ventiliatorius pagal nustatytą katilo vandens temperatūrą.
Žvakės tipo arba viršutinio degimo
Pagal kuro degimo vietą, katilai gali būti viršutinio ir apatinio degimo. Pastarieji vadinami katilais – žvakėmis. Žvakės tipo katilai turi didelę degimo kamerą, užkraunami pilnai iki viršaus (malkomis, briketais arba akmens anglimis), dega nuo 12 valandų iki kelių parų, priklausomai nuo namo šilumos poreikio. Kuras dega nuo viršaus iki katilo apačios, papildyti kuro degimo metu negalima, turi viskas sudegti iki galo. Ir tik tuomet, kai visas kuras sudega iki galo, išsemiami pelenai sutvarkomas katilas ir vėl pilnai užkraunamas ir uždegamas.
Katilai - viryklės
Katilai - viryklės – tai kieto kuro katilai, ant kurių galima gaminti valgį. Ant viršaus sumontuotos rinkės iš ketaus arba keramikos, gali turėti ir orkaitę. Katilai - viryklės – tai tiesioginio degimo kieto kuro katilai, kūrenami malkomis ar briketais. Gali būti puikus pasirinkimas mažai sodybai, nes tinka apšildyti nedidelius plotus.
22C padės Jums:
- nemokamai konsultuojame;
- padedame išsirinkti būtent JUMS tinkamiausią prekę;
- tinkamai sukomplektuojame prekes;
- rekomenduojame JUMS geriausią montuotoją;
- nemokamai padedame užpildyti paraišką APVA.