Geoterminis šildymas ir jo privalumai

2021/06/23 paskelbė 22C

Geoterminis šildymas ir jo privalumai

Geoterminis šildymas yra vienas ekologiškiausių šildymo būdų. Tik atsiradus šilumos siurbliams gruntas vanduo geoterminio šildymo įrengimas kainavo labai brangiai, todėl mažai kas įrenginėjo geoterminį šildymą savo namuose. Pastaraisiais metais gruntas vanduo šilumos siurbliai ir jų montavimo darbų kaina ženkliai sumažėjo. Atsirado ir valstybinė parama įrangai įsigyti. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paprastai pavasarį ir rudenį priima paraiškas paramai gauti. Stebėkite kada apie tai informuos APVA svetainėje arba skambinkite mums ir nemokamai padėsime užpildyti paraišką.

Veikimo principas

Gruntas vanduo arba geoterminiai šilumos siurbliai naudoja grunto šilumą, kuri jau nuo 2 m gylio yra teigiama ir pastovi (priklausomai nuo grunto – iki +10 laipsnių C) ir nepriklausoma nuo aplinkos temperatūros. Grubiai skaičiuojant laikoma, kad 75 proc. Šilumos energijos geoterminis siurblys paima iš grunto, o 25 proc. Pagaminti naudoja elektros energiją.

Pagrindinės šilumos siurblio dalys yra garintuvas, kompresorius, kondensatorius ir išleidžiamasis vožtuvas bei du kontūrai: išorinis ir vidinis. 
Šilumos siurblio gruntas vanduo išorinis kontūras gali būti horizontalus kolektorius (vamzdynas) arba vertikalus gręžinys. Horizontaliam kolektoriui įrengti reikalingas žemės plotas, kolektoriaus vamzdžiai išvedžiojami  horizontaliai 1,2 – 1,5 m gylyje. Vertikalus gręžinys – tai gruntinis zondas su antifrizu, jis įleidžiamas į 70-120 m gylį. Išorinio kontūro energijos šaltinis yra grunto šiluma.

Geoterminis ar hidroterminis šilumos siurblys?

Kokį siurblį pasirinkti gruntas vanduo ar oras vanduo labai priklauso nuo konkrečiai jūsų situacijos: ar pakankamai didelis sklypas, numatytas biudžetas, pastato energetinė klasė, namo konstrukciniai ar esamos šildymo sistemos ypatumai ir kt. 
Geoterminio šildymo pliusai ir minusai:

Pliusai Minusai
  • Geoterminis šildymas visada bus efektyviausias, nes iš grunto išgaunama energijos temperatūra yra pastovi.
  • Hidroterminio šildymo efektyvumas labai priklauso nuo lauko temperatūros, kuomet gruntas vanduo šilumos siurbliu galima apšildyti visą pastatą visą žiemą.
  • Šilumos siurbliai gruntas vanduo įrengio kaina aukščiausia.
  • Geoterminiam šildymui įrengti reikia nemažai laisvos teritorijos sklype.
  • Gana sudėtinga sistemos priežiūra, nes dalis jos po žeme.

Taigi kokį šilumos siurblį pasirinkti?

Vienoks geoterminio šildymo įrengimo variantas ir konkretus šilumos siurblys tiks naujam aukštos energetinės klasės ar naujai statomam namui, kitokį variantą reikia pasirinkti norint pakeisti jau įrengtą šildymo sistemą. Geoterminį šildymą galima derinti su kitais šildymo katilais. 
Norėtųsi akcentuoti, kad prieš priimant sprendimą pirkti šilumos siurblį, reikia pagalvoti ar jūsų namas yra sandarus ir aukštos energetinės klasės. Visų šilumos siurblių šildymo sistemos yra žematemperatūrės šildymo sistemos. Labai tinka įsirengti su grindiniu šildymu, sieniniu ar lubiniu, taip pat grindinį šildymą derinti su radiatoriais. Jei jums reikia aukštos temperatūros kaitinti radiatorius ir namas žemos energetinės klasės, vargu ar apsimokės statyti šilumos siurblį – išgaunamos šilumos siurblio energijos nebepakaks ir tuomet bus naudojama brangi elektros energija.

 

22C padės Jums:

  • nemokamai konsultuojame;
  • padedame išsirinkti būtent JUMS tinkamiausią prekę;
  • tinkamai sukomplektuojame prekes;
  • rekomenduojame JUMS geriausią montuotoją;
  • nemokamai padedame užpildyti paraišką APVA.

22C NEMOKAMA KONSULTACIJA +370 644 66222

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su kitais: