Oras vanduo arba oras oras?

2021/06/23 paskelbė 22C

Oras vanduo arba oras oras?

Jeigu nėra galimybės kasinėti žemės ir įsirengti horizontalų kolektorių ar gręžti vertikaliam gręžiniui, visiškai galima pasikliauti šiuolaikiniais oras vanduo ar oras oras šilumos siurbliais. Technologijos tiek ištobulėjusios, o ir mūsų žiemos nėra tiek šaltos, kad jie nepagamintų reikiamo šilumos kiekio.

Veikimo principas

Oras vanduo ir oras oras šilumos siurblio veikimas analogiškas geoterminio šilumos siurblio veikimui, tik vietoje išorės kontūro naudojamas aplinkos oras, kurio niekada netrūksta. Lauko oras įsiurbiamas į šilumos siurblį, nukreipiamas į garintuvą ir čia atiduoda šilumą šaltnešiui bei atvėsta ir išpučiamas iš siurblio. Pagrindinis šilumos siurblio kompresorius stovi lauke, yra siurblių kuriuos galima laikyti ir katilinėje. Esant itin šaltam orui žiemą, tokiame šilumos siurblyje elektros energija dar naudojama jo atitirpinimui, todėl šių siurblių naudingumas yra mažesnis nei geoterminių šilumos siurblių. Bet visvien, esant teigiamai aplinkos temperatūrai, šildymas šiuo siurbliu bent 3-5 kartus pigesnis nei šildymas vien elektra. Šilumos siurblio efektyvumą didina papildomi šilumokaičiai.

Oro kondicionierius ar oras oras šilumos siurblys?

Oro kondicionieriais anksčiau vadindavome oras oras šilumos siurblius, kurie tik vėsindavo patalpas. Šiuolaikiniai oras – oras šilumos siurbliai jau retai teturi vieną vėsinimo funkciją, paprastai jie ir šaldo, ir šildo patalpas. Taigi vis rečiau yra naudojamas terminas – oro kondicionierius.

Oras vanduo ar oras oras šilimos siurblys?

Oras vanduo ar hidroterminio šildymo sistemos įrengimo kaina bus ženkliai aukštesnė nei oras - oras ar aeroterminio šildymo sistemos. Vienaip ar kitaip hidroterminis šildymas greitai atsiperka, o eksploatavimo kaštai yra maži. Oras – oras šildymo kaštai dėl elektros sąnaudų gali ženkliai išaugti kai patalpos labai šaltos ar neapšiltintos. Tačiau oras – oras šilumos siurblį yra daug paprasčiau ir greičiau įrengti ir tam kartui kainuoja ženkliai pigiau. Kai reikia paprastesnio sprendimo, oras – oras šilumos siurblys bus geriausias pasirinkimas.

 

22C padės Jums:

  • nemokamai konsultuojame;
  • padedame išsirinkti būtent JUMS tinkamiausią prekę;
  • tinkamai sukomplektuojame prekes;
  • rekomenduojame JUMS geriausią montuotoją;
  • nemokamai padedame užpildyti paraišką APVA.

22C NEMOKAMA KONSULTACIJA +370 644 66222

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su kitais: