Iki 50 proc. APVA parama katilui ar šilumos siurbliui įsigyti

2022/06/18 paskelbė 22C

Iki 50 proc. APVA parama katilui ar šilumos siurbliui įsigyti

Kaip gauti paramą katilo keitimui? Kas gali gauti, koks paramos dydis, ar sudėtinga ją gauti?

Jeigu gyvenate senos statybos name ar bute ir kūrenate seną kieto kuro katilą, kuris „ryja“ daug kuro, pats laikas jį pasikeisti, nes dabar valstybė iš europinės Klimato kaitos programos apmoka iki 50 proc. naujo šrenginio kainos. Taip pat galima keisti dujinį, dyzelinį katilą ar kitą iškastinį kurą naudojantį seną katilą į naują 5 efektyvumo klasės netaršų biokuro, granulių katilą ar geoterminę, hidroterminę, aeroterminę energiją naudojantį šilumos siurblį.

2022 metais paraiškos taršiems katilams pasikeisti priimamos iki liepos 15 d. Jeigu nepatenkate į šių metų paramos gavėjų sąrašą, paprastai agentūra sudaro rezervinius sąrašus ir, tikėtina, paramą gausite kitąmet. 2022 metais šiai priemenei įgyvendinti skirta 13 mln. Eur.

Galima seną kieto kuro katilą keisti į granulinį katilą, galima į šilumos siurblį.  Šilumos siurblys efektyvesnis naujos statybos name, kur yra žematemperatūrinis grindinis šildymas. Senos statybos name paprastai būna aukštos temperatūros šilumnešio reikalaujantys radiatoriai, dideli namo šilumos nuostoliai. Tokiame name šilumos siurblys sunaudos daug elektros energijos. Tačiau, jei nesinori vėl dirbti kūriku, galima kieto kuro katilą keisti į granulinį ar šilumos siurblį, dabar jų yra gana modernių bei efektyvių, o jeigu žiemos bus nešaltos, tai šilumos siurblys visai galimas variantas.

Kaip gauti paramą senam katilui pasikeisti? Tai nėra labai sudėtinga.

Užpildykite pirminę paramos anketą ir 22C specialistas pagelbės paruošti paraišką ir atsakys į visus rūpimus klausimus:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su kitais: