Efektyvumas ir automatizuotas granulinio katilo valdymas

2021/07/20 paskelbė 22C

Efektyvumas ir automatizuotas granulinio katilo valdymas

Granuliniai katilai gali turėti aukštą automatizavimo lygį ir darbo režimų programavimą bei palaikyti nustatytą temperatūrą. Kuro tiekimas iš bunkerio taip pat vyksta automatiškai, jei bunkeryje yra pakankamas kiekis granulių, katilas gali ilgai kūrentis be žmogaus įsikišimo. Taip pat prie šiuolaikinių granulių katilų galima prijungti GSM / interneto modulį, kurio dėka galima valdyti ir stebėti katilinės veikimą, gauti visą informaciją apie katilo darbą ir klaidas savo mobiliajame telefone ar kompiuteryje.

Granulių kokybė

Dėl nepakankamos medienos granulių kokybės degiklyje gali kauptis šlakas, jį galima ir reikia išvalyti mechaniškai,  bet, jei granulinis katilas turi automatiškai judančias ardeles, degiklio gramdyti nereikia, šlakas automatiškai nustumiamas į pelenų talpyklą. Visi modernūs granuliniai katilai turi automatinį šilumokaičio valymą spyruoklėmis arba automatinę apipūtimo funkciją, kai nešvarumai nuo konvekcinės kameros sienelių stipria oro srove nupučiami į pelenus. Tokiu atveju nebereikia gramdyti ir šilumokaičio sienelių, ant kurių kaupiasi degimo dujų priemaišos.Visgi, jei granulės nėra pakankamai aukštos kokybės, šilumokaičio sieneles gali tekti kartą per mėnesį nuvalyti mechaniniu būdu.

Efektyvumas

Labai svarbus granulinio katilo parametras yra jo naudingumo koeficientas – jo dydis yra atvirkščiai proporcingas kuro sąnaudoms: kuo didesnis, tuo efektyviau degina kurą, tuo mažiau kuro reikia. Nors paprastai granulinio katilo efektyvumas yra apie 89-95 proc., visgi jis daug priklauso nuo granulių kokybės, lemiančios šlako susidarymą.

Turintiems kieto kuro dujų generacinius katilus ir norintiems autonomiško šildymo, nesudėtingai galima tokį katilą perdaryti į granulinį viršutinėse durelėse įmontuojant granulių degiklį. Tokią paslaugą teikia nemažai įmonių. Tokio perdarymo dėka katilo efektyvumas ženkliai padidėja, bet rekomenduojama deginti geros kokybės granules.

Visgi perkant naują kieto kuro katilą reikia apsispręsti, kokiu kuru nuolat kūrensite. Jeigu tik medienos granulėmis, geriau pirkti granulinį katilą su stacionariu degikliu, kuris bus ne toks jautrus granulių kokybei. Jei abejojate, galima pirkti universalų dujų generacijos kieto kuro katilą su granulių degikliu. 

Modernūs granuliniai katilai turi jutiklius, valdomi automatiškai – automatiškai paduodamas kuras, valdomas degimo procesas, temperatūrinis režimas. Kad nuolat nereiktų pildyti granulių talpos, racionalu įsirengti didesnį granulių sandėlį ar talpą, tokiu atveju galima nusipirkti daugiau kuro ne sezono metu, tuo metu jis būna ir pigesnis, ir kokybiškesnis.

 

22C padės Jums:

  • nemokamai konsultuojame;
  • padedame išsirinkti būtent JUMS tinkamiausią prekę;
  • tinkamai sukomplektuojame prekes;
  • rekomenduojame JUMS geriausią montuotoją;
  • nemokamai padedame užpildyti paraišką APVA.

22C NEMOKAMA KONSULTACIJA +370 644 66222

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su kitais: