Kaip išsirinkti boilerį?

2021/07/19 paskelbė 22C

Kaip išsirinkti boilerį?

Vandens pašildymo būdai

Vandens šildytuvai pagal vandens pašildymo būdą gali būti:

☑️ momentiniai pratekančio vandens ir 
☑️ tūriniai.

Boileriuose naudojama momentinė arba pratekančio vandens technologija reiškia, kad vanduo šildomas tik tuo momentu, kai jis naudojamas. Kai karštas vanduo nebereikalingas, energija nenaudojama, šilumos nuostoliai labai maži. Tačiau tokie vandens šildytuvai turi būti pakankamai didelės galios, kad galėtų iki reikiamos temperatūros sušildyti vandenį.

Tūriniai vandens šildytuvai

Taip vadinamuose tūriniuose vandens šildytuvuose yra tam tikra karšto vandens atsarga, kurios temperatūra palaikoma nuo šilumokaičio arba elektrinio teno. Tokio šildytuvo galia gali būti mažesnė, tačiau šių šildytuvų trūkumas tas, kad jei karštas vanduo naudojams ilgiau, jo nebeužtenka ir tenka laukti, kol jis sušils. Bet tai priklauso nuo talpos dydžio – planuojant įsigyti tūrinį boilerį, reiktų bent maždaug apskaičiuoti, kiek vandens sunaudojate vienu momentu – kitaip tariant, apsispręsti dėl vienkartinio poreikio. Vidutinis 4 asmenų šeimos vienkartinis karšto vandens poreikis arba tūrinio šildytuvo talpa yra apie 120-160 litrų.

Izoliacija ir atsparumas korozijai

Tūriniai vandens šildytuvai turi turėti gerą izoliaciją, kad kuo mažiau karšto vandens energijos išspinduliuotų į aplinką, o jų vidinis paviršius turi būti atsparus korozijai. Geriausią efektą duoda poliuretano putų šiluminė izoliacija. Dažniausia boilerių nesandarumo priežastis – korozija iš vidaus. 
Nors iš vidaus boileriai dengiami emale, bet ilgainiui emalės paviršiuje atsiranda įtrūkių, nuo kurių, veikiant vandeniui, prasideda plieninio korpuso korozija. Apsaugai boileriuose montuojami tirpstantys arba netirpstantys magnio strypų anodai, kurie suriša koroziją sukeliančias druskas. Magnio anodą rekomenduojama pakeisti bent kartą  per 2 metus. 

Boileriai, pagaminti iš nerūdijančio plieno, yra ilgaamžiškesni, jiems nereikalinga apsauga nuo korozijos. Prižiūrint ir nuolat aptarnaujant įrangą ji tarnaus mažiausiai 10 metų.

Šildymo sistemos tipas ir vandens šildytuvas

Kokį kombinuotą boilerį pasirinkti? Renkantis vandens šildytuvą, svarbiausia atkreipti dėmesį – koks bus šilumos šaltinis: kieto kuro, granulinis, o gal dujinis katilas, šilumos siurblys, saulės kolektoriai.

Vandens šildytuvai, kurių šilumokaičio paviršiaus plotas yra iki 0,9 m2 , dažniausiai pasirenkami naudojant kieto kuro katilą namams šildyti. Nuo 0,9 m2 šilumokaičio paviršiaus ploto vandens šildytuvai tinka granuliniams katilams. Padidinto šilumokaičio ploto –  nuo 1 m2 – dujiniams katilams. Min. nuo 2 m2 – saulės kolektoriams, šilumos siurbliams.

Vasarą populiaru karštam vandeniui ruošti naudoti saulės kolektorius, jie tenkina apie 60-70 proc. karšto vandens poreikio, šaltuoju metų laiku reikia turėti vandens šildytuvą bent su 250 litrų talpa ir  netgi 2,5 – 4 kv.m šilumokaičiu. 

Atkreipkite dėmesį, kad gali būti 2 šilumokaičiai, tuomet reikėtų vertinti jų paviršiaus plotų sumą. Esant keliems šilumos šaltiniams, pvz.: šilumos siurbliui ir dujiniam katilui, reikia vertinti to šilumokaičio plotą, į kurį pajungtas šilumos šaltinis.

Taip pat svarbu pažymėti, kad kai kurie gamintojai techninėje specifikcijoje nurodo, kad atitinkamas vandens šildytuvas tinka šilumos siurbliui. Jeigu nurodomas šilumokaičio plotas yra mažesnis nei mūsų rekomenduojamas – sukluskite! Kilę iš šiltesnio klimato šalių gamintojai nurodo, kokie vandens šildytuvai skirti šilumos siurbliams jų klimato sąlygomis. Pavyzdžiui, itališki Ariston vandens šildytuvai šilumos siurbliams yra netinkam Lietuvos sąlygomis dėl per mažo šilumokaičio paviršiaus ploto. Dražice vandens šildytuvai šilumos siurbliams tinka ir su mažesniu šilumokaičio paviršiaus plotu nei mes rekomenduojame.

 

22C padės Jums:

  • nemokamai konsultuojame;
  • padedame išsirinkti būtent JUMS tinkamiausią prekę;
  • tinkamai sukomplektuojame prekes;
  • rekomenduojame JUMS geriausią montuotoją;
  • nemokamai padedame užpildyti paraišką APVA.

22C NEMOKAMA KONSULTACIJA +370 644 66222

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su kitais: