Vandens minkštinimo filtrai


Filtruoti
Rūšiuoti pagal:

Filtruoti
Gamintojas: ERIE
Gamintojas
Kaina
Iki
Gamintojo šalis
Maksimalus našumas (m³/h):
Užpildo kiekis (l):

Tai yra vieni iš dažniausiai naudojamų vandens filtrų, kadangi su kalkių problemomis susiduria praktiškai kiekvienas. O jas lemia didelis vandenyje ištirpusių kalcio ir magnio junginių kiekis. Kurie vėliau nusėda ant įvairių paviršių ir tai gali pakenkti daugumai namuose naudojamų įrenginių.

Žinoma, spręsti šiai problemai yra naudojamos ir kitos priemonės, įvairios nukalkinimo medžiagos. Jų galime rasti netgi daugumos skalbiklių sudėtyje. Kadangi nepašalinant kalkių įrenginių tarnavimo laikas gerokai sutrumpėtų. Ir tokia rizika kyla praktiškai visiems gaminiam, kur yra naudojamas vanduo. Todėl efektyviausia priemonė spręsti tokią problemą yra atitinkamas filtras. Jis ne tik veiksmingas, tačiau ir leidžia išvengti individualios kiekvieno įrenginio priežiūros. Be to, nereikia tiek daug laiko skirti vonios ar kriauklės valymui, kurios įprastai gana greitai pasidengia balkšvu sluoksniu.

 

Kaip įvertinti vandens kietumą?

 

Neretai galime išgirsti, jog geriamasis vanduo yra klasifikuojamas kaip kietas arba minkštas. Ir pagrindinės savybės, dėl kurių jis priskiriamas vienai ar kitai grupei, yra magnio bei kalcio druskos, kurios būna ištirpusios vandenyje. Vėliau jos nesunkiai pasimato kalkių pavidalu ant praktiškai bet kurio paviršiaus. Todėl jeigu pastebite baltos spalvos sluoksnį duše arba arbatinyje, tuomet tikėtina, jog jūsų namuose yra kietas vanduo. Aišku, tiksliausiai įvertinti šį aspektą galima atliekant specialius testus. O rasti jų ruošinius tikrai nebus sudėtinga. Ir net rezultatams nesant labai džiugiems nereikėtų nerimauti. Kadangi rinkoje plačiai naudojami kalkių valymo (minkštinimo) filtrai, kurie padeda išspręsti šią problemą. Ir tam tikrai nereikės labai didelių investicijų, kadangi paprasčiausius įrenginius galima įsigyti vos už keliasdešimt Eurų. Žinoma, jų veikimo principas nebus pats efektyviausias. Tačiau net ir tokiu būdu pavyks suminkštinti geriamąjį vandenį. O modernūs įrenginiai gali užtikrinti visišką šių medžiagų pašalinimą iš vandens.

 

Kokie yra kalkių valymo (minkštinimo) filtrai?

 

Jų gali būti pačių įvairiausių. Ir visi jie tarpusavyje skirsis ne tik funkcionalumu, gamintojais, bet ir veikimo principo. Vertinant šį aspektą yra išskiriamos trys pagrindinės ir dažniausiai naudojamos grupės. Tai būtų kasetiniai, automatiniai ir magnetiniai filtrai. Būtent pastarieji yra patys paprasčiausi ir vieni iš pigiausių. Kadangi jie pačių medžiagų iš vandens nepašalina. Tačiau jos paveiktos magnetinio lauko kristalizuojasi, o tai užtikrina, jog nesusidarys kalkių nuosėdos. Todėl toks vanduo jau gali būti priskiriamas prie minkšto. Tuo tarpu likusios filtrų kategorijos užtikrina, jog iš vandens bus pašalinti kalcio bei magnio junginiai. Vienu atveju jie pasiliks ir kaupsis kasetėje, kurią reikės periodiškai pakeisti. O kitu atveju jie bus kaupiami įrenginyje ir vėliau automatiškai pašalinami kaip nuotekos. Todėl toks filtras bus pilnai automatinis ir nereikalaus jokios papildomos priežiūros.


Skaitykite 22C tinklaraštyje


Kam reikalingi vandens filtrai ir filtrafimo technologijos?

Didžioji dalis Lietuvoje centralizuotai tiekiamo vandens yra geros kokybės. Tą patį galima pasakyti ir apie spūdinių gręžinių vandenį. Dažniausiai gręžinių vandenyje geležies, kalcio, magnio ir kitų mineralų yra leistinos normos, tačiau pasitaiko vietovių, kur vandenyje būna padidėję sieros vande

Skaityti daugiau…