Saulės elektrinė, moduliai, pasirinkimo kriterijai

2023/04/19 paskelbė 22C

Saulės elektrinė, moduliai, pasirinkimo kriterijai

Po 2022 metų elektros energijos kainų šuolio, suprantamas daugelio žmonių noras įsigyti saulės elektrinę ir bent iš dalies atsiriboti nuo neprognozuojamos elektros rinkos. Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai labai sudėtinga, iš tiesų taip nėra. Jeigu yra galimybė įsirengti nuosavą saulės elektrinę, iš esmės reikia atlikti du darbus – išsirinkti geriausius saulės elektrinės modulius ir susirasti montuotojus. Tiesa, dar laukia biurokratinis saulės elektrinės įteisinimo procesas, bet jis skaitmeniniame amžiuje jau nėra pernelyg sudėtingas, gal tik netrumpas. Konkrečią vietą saulės elektrinės montavimui bei modulių galingumą geriausiai parenka montuotojai, jie turi kompiuterines modeliavimo programėles, kuriose pagal geografines koordinates nustatoma  maksimali saulės grąža elektros energijos pavidalu.


Pagrindinis klausimas – kaip išsirinkti modulius saulės elektrinei, nes jų gamintojų ir pardavėjų yra šimtai, visi jie savo prekę giria. Siūlytume pasinaudoti pasaulyje išpopuliarėjusia  Solar Analytica (solaranalytica.com) duomenų baze. Tai pasaulinė saulės energijos modulių ir kitos įrangos, reikalingos saulės elektrinei įsirengti,  duomenų bazė, kurioje pateikiama informacija, padedanti priimti sprendimus, taip pat išsami informacija apie problemų sprendimą ir centralizuotas mokslinių tyrimų medžiagos rinkinys, jeigu kas domisi giliau.  


Solar Analytica nėra saulės modulių gamintojai, greičiau tai profesionali internetinė žiniasklaidos priemonė, renkanti duomenis ir juos analizuojanti pagal mokslininkų, vartotojų atsiliepimus bei  pagal juos reitinguojanti saulės elektrinių modulius. Kad tai rimta analizė, rodo net šimtas modulių vertinimo kriterijų, pagal juos analitikai konkretiems moduliams skiria balus ir taip sudaro saulės modulių reitingus.  Pagrindiniai saulės elektrinių modulių vertinimo kriterijai pagal minėtos duomenų bazės analitikus yra: 

•    Dizainas

Dizainas - tai ne modulių išvaizda, o jų konstrukcijos tipai su daugybe techninių parametrų (amorfinio tipo, monokristaliniai polikristaliniai, rėminiai, berėmiai moduliai, kontaktų (šynų) konstrukcija ir kt.).

•    Patvarumas

Saulės elektrinių modulių patvarumas – tai mechaninis patvarumas, drėgmės, šiluminio ciklo bandymų rodikliai, vėjo, įtampos apkrovų bandymai, atsparumas dulkėms, smėliui, krušai ir kt. rodikliai. 

•    Efektyvumas

Efektyvumas – modulių naudingumo koeficeintas, gebėjimas saulės šviesą paversti energija, efektyvumo kitimas laike,  naudingumo koeficientai pasikeitus standartinėms sąlygoms, vadinamasis galios tankis ir kiti rodikliai, kuriuos gali įvertinti tik profesionalai, vykdydami stebėseną.  

•    Rezultatai; 
•    Garantija;
•    Kaina;


Vartotojams yra svarbiau žinoti, kaip vertinami vieno ar kito prekės ženklo saulės moduliai, kurie saulės elektrinių moduliai yra geriausi. Tą rodo minėtos analitikų kompanijos kasmet atnaujinamas vadinamasis Tier 1 sąrašas. Šis sąrašas, skirtingai nuo kitų vertinimų (pavyzdžiui, „Bloomberg NEF“ arba "PV Moduletech " sąrašų, kurie  labiau orientuoti į finasinius įmonių gamintojų rodiklius, aktualius investuotojams ir bankams), daugiau dėmesio skiria saulės modulių techniniam ir eksploataciniam vertinimui. Gal tai ir nėra visu 100-u procentų tiesa, bet arti jos turėtų būti. Pavyzdžiui, vieno iš pasaulinio masto didžiųjų saulės modulių gamintojų – Jinko Solar moduliai yra šio sąrašo ketvirtoje vietoje, LG Solar – pirmoje.

 

Mes prekiaujame Jinko Solar saulės elektrinių moduliais, turime įvairios galios visos reikalingos įrangos rinkinius, įskaitant ir inverterį bei tvirtinimo detales, todėl tai lemia žemesnę visos saulės elektrinės įrangos kainą. Be to, palaikome ryšius su visoje Lietuvoje dirbančiais saulės elektrinių montavimo specialistais, jei reikia, rekomenduojame. Tad saulės elektrinės įrengimas darosi paprastesnis, galima sakyti, „iš vienų rankų“.
 

 

22C padės Jums:

  • nemokamai konsultuojame;
  • padedame išsirinkti būtent JUMS tinkamiausią prekę;
  • tinkamai sukomplektuojame prekes;
  • rekomenduojame JUMS geriausią montuotoją;
  • nemokamai padedame užpildyti paraišką APVA.

22C NEMOKAMA KONSULTACIJA +370 644 66222

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su kitais: